Nevěsta dala ženichovi kopačky poté, co nezvládl spočítat elementární příklady. Její rozhodnutí mělo ještě dohru

Fotografie: Freepik

Nevěsta zrušila svatbu poté, co její nastávající špatně spočítal dva elementární matematické příklady. Její chování porušilo tamní tradici.

Indie je známá svými odlišnými zvyky, mezi něž patří například skutečnost, že ženicha ženám vždy vybírají jejich rodiče. Do obřadu se pak oba dva nastávající manželé ani nemusí pořádně poznat, což znamená, že jsou si naprosto cizí. V indickém státě Uttarpradéš se tak na jedné z takových svateb odehrál potupný příběh, kdy nevěsta vyzkoušela svého budoucího partnera z elementárních matematických příkladů.

Svatba, která byla ukončena kvůli nedostatečnému vzdělání

Za normálních okolností probíhá svatba v Indii vždy tak, že jsou ženy připravené říct ano, a to klidně proti své vůli. Překvapivý příběh se však odehrál v indickém státě Uttarpradéš, kde se konal domluvený obřad jedné z tamních žen.

Protože byla nevěsta od pohledu skeptická ohledně vzdělání svého budoucího manžela, rozhodla se během obřadu vyzkoušet jeho znalosti. Požádala ho, aby dohromady sečetl 15 a 6, načež odpověděl, že výsledek je 17. Nevěsta mu však chtěla dát ještě druhou šanci, a tak mu řekla, ať vyjmenuje násobky dvou.

Fotografie: Unsplash

Když ale ženich neodříkal ani násobky dvou, nevěsta odešla s tím, že si nemůže vzít někoho, kdo nezná elementární matematiku. Podle očitých svědků se rodina ženicha snažila nevěstu přesvědčit, aby se vrátila, ale ta stále odmítala s tím, že muž je negramotný, a tak s ním nechce nic mít.

Bratranec nevěsty dokonce uvedl, že rodina ženicha o jeho nedostatečném vzdělání nikoho neinformovala, čímž podvedla ji i ostatní příbuzné. Dodal také, že jeho sestřenice byla statečná a udělala správnou věc.

Rodiny nakonec dosáhly férového kompromisu

Místní policie uvedla, že situaci intenzivně řešila, a nakonec rodiny dosáhly kompromisu. Ten zahrnoval například vzájemné vrácení všech věnovaných dárků a šperků.

Tradiční svatby v Indii se totiž domlouvají mezi rodinami a je zvykem, že se ženich a nevěsta berou, aniž by spolu předtím strávili nějaký čas. Samozřejmě nechybí ani různé dary, včetně drahých předmětů, či dokonce drahokamů. Většinou jsou však sňatky prováděny tak, aby to bylo v co největší prospěch rodinného bohatství.

Fotografie: Unsplash

„Těsně před svatebním obřadem nevěsta zjistila, že její nastávající manžel, Ram Baran, je negramotný, a odmítla se s ním oženit,“ řekl nevěstin bratranec veřejným médiím s tím, že ženichova rodina zatajila jeho špatné vzdělání. „I žák první třídy dokáže správně odpovědět na tyto jednoduché příklady,“ dodal. Minulý měsíc se však v Indii konala další podivuhodná svatba, kde si naopak nevěsta vzala svůj domluvený protějšek, který však po chvíli zkolaboval. Podle informací byl totiž ženich epileptik, což nevěstě a její rodině zatajil.

Zdroj: UberAlles