10měsíční chlapec se po těžké autonehodě ocitl bezprizorní. Policistka, která dorazila na místo jako první, předvedla ukázkové chování

Fotografie: Depositphotos

Utěšit desetiměsíční dítě, které právě prožilo autonehodu, je skutečně nelehký úkol. Nicméně policie to dokázala. O všechno se postarala zkušená policistka.

Rotterdamská policie na svém twitterovém účtu sdílela fotografii policistky, která se i přes stresující situaci řídila mateřským instinktem, když po vážné autonehodě, při níž se střetla tři osobní vozidla, pomohla 10měsíčnímu dítěti, které jako zázrakem vyvázlo bez újmy. Chlapeček plakal a plakal a jen stěží se dal utišit, dokud nepřišla na scénu policistka.

Sledovali pohádku na mobilu

Ačkoli nehoda vypadala opravdu hrůzostrašně, nezdálo se, že by se dítě zranilo. Přesto bylo nutné, aby byl malý chlapeček odeslán na kontrolní vyšetření do nemocnice. Bohužel chlapcova matka byla při nehodě vážně zraněna, a tak nemohla se zajištěním svého syna pomoct.

Pomocnou ruku se proto rozhodla nabídnout policistka, která při nehodě rovněž zasahovala. Bez zaváhání si vzala plačícího chlapečka do náruče, položila ho na svůj klín, vzala svůj mobilní telefon a pustila chlapci pohádku Teletubbies, aby nebohé miminko utěšila a odvrátila jeho pozornost od nepříjemné situace. Chlapec se během několika minut zcela uklidnil, a dokonce se usmíval.

Fotografie se stala virální

Poté, co se nizozemská policie podělila na sociálních sítích o snímek, kde policistka v sanitce sleduje s malým dítětem pohádku, strhla se pod fotografií diskuze, v níž lidé vyjadřovali vděk a obdiv empatické policistce. Fotografie se okamžitě začala šířit. Mladá důstojnice odvedla úžasnou práci, když takto traumatizovanému kojenci pomohla a alespoň na chvíli převzala roli jeho matky. Maminka musela být opravdu neskutečně vděčná. Chlapeček i maminka se dnes už mají naštěstí dobře.

Zdroj: Kærlighed

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]