Nejen způsob držení tužky odhaluje, jak moc jste inteligentní. Existují i další známky vysoké inteligence, o kterých většina lidí neví

Fotografie: Depositphotos

Hudba na nástroj nebo i to, jakým způsobem píšete, může vypovídat hodně o vaší inteligenci. Věřte i vy můžete být inteligentní, i když si to nemyslíte.

Pochybujete o své inteligenci nebo si myslíte, že nejste vůbec inteligentní, nepodceňujte se. Některé věci nebo činnosti, které vykonáváte o vás mohou vypovídat praví opak a ve skutečnosti jste inteligentnější než si myslíte. Je velmi pravděpodobné, že alespoň dvě věci ze seznamu na sobě najdete.

1. Hrajete na hudební nástroj

Mnoho studii ukazuje na to, že učení na hudební nástroj pomáhá v rozvoji už v dětství. Pouhý jeden měsíc hudebních lekcí může výrazně zlepšit výsledky učení a usnadnit studium. Pokud jste tedy jako děti hráli například na housle, může to být důvod proč jste dnes tak inteligentní.

Fotografie: Pixabay

2. Jste nejstarší z dětí v rodině

Zajímavý výzkum ukazuje na to, že nejstarší ze sourozenců je mírně moudřejší. Jeho IQ je o něco vyšší ve srovnání s jeho mladšími sourozenci. To je také důvod, proč nejstarší děti mají tendenci být nejúspěšnější.

3. Jste hubení

V roce 2006 byla provedena studie, která odhalila, že čím je člověk silnější v pase, tím jsou nižší jeho kognitivní schopnosti. Z výzkumu vyplývá, že 11leté děti, které mají špatné studijní výsledky, mají velké sklony k obezitě ve věku kolem 40let. Je vysoká pravděpodobnost, že jejich chytřejší vrstevníci se budou více starat o sebe a své zdraví.

4. Milovali jste čtení už jako dítě

Máte mnoho vzpomínek už z raného dětství na to jak vám maminka četla pohádky? Je pravděpodobné, že jste velmi chytří, zejména proto, že láska ke knihám začala ještě, když jste byli v plenkách. Čtení zlepšuje verbální i neverbální schopnosti. Je dokázáno, že tyto děti se naučily i velmi brzo číst.

Fotografie: Pixabay

5. Jako dítě jste byly kojeni

Vědci z Velké Británie a Nového Zélandu zkoumali asi 3000 dětí. Výzkum zjistil, že kojené děti měli v IQ testech o 7 bodů více než ty nekojené. To se ovšem vztahuje pouze na děti, které měli určitý gen, tento gen mají jen kojené děti. Přesný vztah genu a kojení není známý.

6. Jste levák

Existují výzkumy, které dokazují, že leváci mají sklon k odlišnému myšlení. Mají jiný způsob kreativního myšlení, který používají k řešení problémů a odlišnému myšlení. Leváci jsou mnohem vynalézavější a vždy vědí, jak se nejlépe dostat z obtížných situací, s kterými si nikdo neví rady.

7. Jste vysoký

Výzkum, který provedli vědci na univerzitě v Princetonu dokazují, že vysoké děti mají více studijních úspěchů než jejich menší vrstevníci. V dospělosti si najdou i lepší práci a vydělávají více peněz.

Fotografie: Pixabay

8. Často se něčeho obáváte

Lidé, kteří se často něčeho obávají, vždy přemýšlí o důsledcích svých činů a proto se snaží zajistit, aby vše dopadlo co nejlépe. Právě proto mohou být velice inteligentní.

9. Máte smysl pro humor

Stále více výzkumů ukazuje na to, že smysl pro humor je známkou vysoké inteligence. Test inteligence, při kterém měli za úkol vymýšlet vtipné titulky pro scény z karikatur ukázal, že tomu opravdu tak je. Testu se zúčastnilo více jak 400 studentů.

10. Býváte v noci dlouho vzhůru

Vědci dospěli k závěru, že inteligentní lidé chodí spát později, rozšiřují tak hranice svých schopností. Schopnost pracovat a být aktivní v noci, není pro lidi úplně přirozená.

Fotografie: Pixabay

11. Jste zvědaví

Profesor psychologie na Londýnské univerzitě došel k závěru, že zvědavost je důležitou charakteristikou inteligentních lidí. Zvědaví lidé mají jiný způsob myšlení a zajímají se o objevování nových věcí a řešení problémů, který většinou vyřeší odlišným způsobem než je zvykem.

12. Chcete, aby vše bylo dokonalé

Chytří lidé jsou obvykle perfekcionalisté. Nikdy nejsou spokojeni s tím, jak se věci mají. Pokud budou sportovat, stráví nejvíce času tréninkem, aby měli jistou, že budou vždy nejlepší. Jejich život je neustálá práce na tom, aby byli vždy prvním místě, jak ve sportu tak i v zaměstnání.

Zdroj: TheHealthy, VeryWellMind