8 nejchytřejších plemen psů, která Češi zbožňují. Na kterém místě se umístil váš chlupáč?

Fotografie: Depositphotos

Některá psí plemena jsou mnohem inteligentnější než jiná. A je dost možné, že právě ten váš pes patří k těm chytřejším plemenům.

Každý, kdo má doma psa, ho miluje celým svým srdcem. Snaží se ho vychovávat co nejlépe to jen jde, protože chce, aby ho poslouchal na slovo. Ale někteří psi se povelům učí rychleji než jiní. Je to z toho důvodu, že některá plemena jsou zkrátka inteligentnější než jiná. Takže pokud hledáte psa, jehož výchova nebude moc složitá, vyberte si jedno z těchto plemen, která jsou velmi inteligentní.

Border kolie

Podle různých specialistů jsou border kolie ti nejinteligentnější psi. Dokonce jeden pes, který se jmenuje Chaser, dokáže rozpoznat až 1000 povelů. Což už je tedy pěkná sbírka. Ale ti, kteří mají tohoto psa, by mu měli poskytnout dostatek pohybu, protože jestli border kolie něco nesnáší, tak je to právě nuda.

Fotografie: Pexels

Německý ovčák

Tito psi se vyznačují především vysokou koncentrací, schopností a ochotou poslouchat. K tomu všemu mají ještě ochranný pud. Z toho důvodu se často používají jako psi k policii, a nebo jako záchranářští psi. Mají totiž schopnost posoudit obtížné situace a dobře se rozhodnout. Ale je třeba je vychovávat opravdu přísně, přece jen je to velký pes.

Pudl

Možná si myslíte, že pudla si vždy pořídí jen nějaké dámy, které ho chtějí na okrasu. A ano, často je najdete na nějakých výstavách, protože jsou to opravdu hrdí a krásní psi. Ale možná jste ještě nevěděli, že se vyznačují pozoruhodnou emoční a kognitivní inteligencí. A také jdou velmi snadno vycvičit. Za války dokonce zásobovali vojáky na bojišti.

Australský ovčák

Toto psí plemeno se opravdu velmi motivovaní a potřebují neustálou simulaci. Nesnáší nudu, takže kdyby se u vás doma nudili, váš byt podle toho bude vypadat. Ale jakmile jim začnete dávat nějaké povely, začnou ihned poslouchat, protože je to zkrátka baví a také ví, že za to dostanou nějaký pamlsek.

Fotografie: Pexels

Rotvajler

Tito psi jsou sice velcí, ale pokud je s nimi dobře zacházeno, nemusíte se jich bát. Jsou velmi pohotoví, ostražití a také loajální. Nebojí se bránit svoji rodinu, takže pokud máte velkou zahradu a bojíte se zlodějů, pořiďte si jako hlídače rotvajlera. Ten totiž žádného zloděje na vaši zahradu nepustí. Často jsou policejní nebo pátrací psi.

Labrador

Tito psi jsou považování za jedno z nejhodnějších psích plemen. Jsou známí především svoji sebekázní. Vždy je zajímá, co je jejich pán naučí, a proto se vždy snaží opakovat vše, co dělá. A tím se vlastně učí. A aby toho nebylo málo, mají také velmi dobrý čich. Je to ideální rodinný pejsek.

Dobrman

Z dobrmanů má mnoho lidí strach, protože se často používají jako psi k ostraze. Jsou totiž velmi ostří a když se jim někdo nelíbí, nebojí se jít proti němu. Na druhou stranu jsou ale také velmi otužilí. A není vůbec složité je vychovat, jen je potřeba se jim každý den pořádně věnovat.

Fotografie: Pexels

Zlatý retrívr

Věděli jste o tom, že toto psí plemeno bylo chováno jako lovecký společník? Opravdu touží po tom potěšit svého pána, a proto velmi rádi plní jeho příkazy. A učí se velmi rychle. Jsou také perfektními pomocníky pro lidi s handicapem. Stejně jako u labradorů o nich platí to, že jsou to ideální rodinní psi.

Zdroj: RD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]