Znaky, které charakterizují lidi s vysokou inteligencí. Možná je u sebe také sledujete

Fotografie: Freepik

Kouření a inteligence nejdou dohromady

Izraelská studie z roku 2010 srovnávala IQ 20 000 mladých lidí a zkoumala, zda kouří nebo nekouří. Ukázalo se, že průměrný kuřák ve věku 18–21 let měl IQ 94, zatímco nekuřák stejného věku měl průměrné IQ 101. Ti, kteří kouřili více než jedno balení denně, měli průměrné IQ dokonce ještě nižší. Studie tedy potvrdila, že inteligentní lidé většinou nekouří.

Co má s inteligencí společného hudba?

Fotografie: Freepik

Mnoho studií ukazuje, že hudba pomáhá dětem rozvíjet svou inteligenci. Průzkum z roku 2011 ukázal, že verbální inteligence 4–6letých vzrostla již po jednom měsíci výuky hudby. Jiné studie potvrdily, že 6leté děti, které devět měsíců chodily na hodiny klavíru, zaznamenaly zvýšení IQ ve srovnání s dětmi stejného věku, které chodily na divadelní kurzy nebo nenavštěvovaly žádné volnočasové aktivity.

Jaká je vaše hmotnost?

Některé studie ukázaly, že čím větší máte obvod pasu, tím nižší jsou vaše kognitivní schopnosti. Vědci zjistili, že lidé s indexem tělesné hmotnosti 20 nebo nižším si při testu pamatují 56 % slovní zásoby, zatímco obézní (s BMI 30 nebo vyšším) si pamatují pouze 44 % slov. Obézní lidé také vykazovali vyšší míru mentální retardace při testování o pět let později – jejich paměť ve stejném testu klesla na 37,5 %, zatímco lidé se zdravou váhou si udrželi stejnou úroveň paměti.

Fotografie: Freepik

Kočky

Je zajímavé, že inteligentní lidé si většinou pořizují jako domácí mazlíčky kočky, nikoliv psy. Pokud tedy doma máte kočku, více oceňujete individualitu a samostatnost, což jsou vlastnosti typické pro inteligentní jedince.

Leváci vedou

Řada studií také potvrdila, že leváci dosahovali lepších výsledků v testech diferenciálního myšlení a rozlišení. Je jich méně, ale o to více dokážou využívat své kognitivní schopnosti. Pokud je vaše dítě levák, určitě jej nepřeučujte, je to pro něj nezdravé, a navíc mu bráníte využít naplno své schopnosti.

Fotografie: Freepik

Noční sovy

Zůstáváte vzhůru dlouho do noci? Pak je dost možné, že patříte k těm, kdo mají vysokou inteligenci. Vědci totiž zjistili, že ti nejchytřejší chodí do postele později než průměrní lidé. Nejvyšší IQ měli dle amerického průzkumu osoby, které v týdnu usínaly až půl hodiny po půlnoci.

Znáte své chyby

Inteligentní lidé se údajně v životě dokážou posouvat dopředu právě díky tomu, že si umí přiznat svá pochybení a poučit se z nich. Takto mohou být úspěšnější než ostatní. Ti, kteří své chyby odmítají přiznat, bývají hloupí a omezení a nemohou se v životě dál posouvat.

Zdroj: Insider

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]