Matka 13letého syna popsala nepřijatelné chování cizího muže v tramvaji. Tomuto musel čelit úplně sám

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Matka popsala, jak jejího syna obtěžoval v tramvaji neznámý muž. Nejvíce ji šokovalo, že nikdo z cestujících nezasáhl. Lhostejnost už dostoupila vrcholu.

Cestování hromadnou dopravou má svá rizika. „Mezi nejběžnější formy kriminality páchané na cestujících patří ta majetková, ale často se lze setkat i s kriminalitou násilnou, nebo dokonce i mravností,“ uvádí SecurityMagazín. A obětí nevhodného chování se stal i teprve 13letý chlapec ze švédského Göteborgu. Jeho matka Jessica popsala, jak si k němu v tramvaji přisednul neznámý muž.

Chlapce celá událost traumatizovala

Zprvu si s ním celkem normálně povídal. Pak mu však začal do ucha šeptat věci o drogách a ruku mu tisknul tak silně, až si z incidentu odnesl modřinu. Co však bylo pro ni nejvíce šokující, že ačkoliv byl vůz plný lidí, nikdo se jejího syna nezastal ani se nezajímal, co se vlastně děje. Muž poté naštěstí vystoupil a nechal plačícího a třesoucího se chlapce ve voze. Ani poté mu nikdo z cestujících nevěnoval pozornost.

„Je tak zatraceně těžké otevřít pusu a zeptat se, co se tady děje? Jsi v pořádku? Nepotřebuješ pomoct?! Pak by ten muž utekl jako splašený zajíc, místo aby mému dítěti udělal modřiny na paži a řekl mu spoustu keců o drogách a alkoholu. Jo, jsem fakt naštvaná,“ napsala podle deníku Newsner rozzlobená matka na svém facebookovém profilu.

Kolemjdoucí žena si jako jediná všimla dítěte na ulici. Po krátkém rozhovoru jí spadla brada

Lidé by měli odložit lhostejnost

A lidé s ní jednoznačně souhlasí. „Co to sakra je! Co je vůbec s lidmi?! Za mě je samozřejmostí jednat!! Doprovodila bych dítě celou cestu i domů, kdyby chtělo,“ komentovala událost jiná maminka. Někteří lidé však podotýkají, že tohle není žádná výjimečná situace a že si děti na takové věci prostě musí zvyknout. Jediná možnost, jak zůstat v klidu, je pak dítě všude doprovázet.

tramvaj
Fotografie: Freepik

Možná stojí za to se vrátit zase k obyčejné lidskosti a všímavosti. V případě, že se někdo chová v dopravním prostředku nevhodně a vy se bojíte jej napomenout, vždycky můžete upozornit řidiče nebo volat policii. Na SvětěKreativity jsme psali, jak si s lhostejností cestujících poradil jeden řidič autobusu. Lidé, kteří vozíčkáři nechtěli uvolnit místo, skončili na chodníku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*