Umírající 19letý mladík použil všechny své úspory pro záchranu šestiletého chlapce s rakovinou. Hrdina, který zaslouží maximální uznání, zemřel

Fotografie: Freepik

Chlapec založil veřejnou sbírku na podporu šestiletého dítěte, které bojovalo s rakovinou. Své poslední dny tak strávil tím nejušlechtilejším způsobem. I přes vlastní nemoc myslel na jiné lidi.

Příběh Rhyse Langforda, 19letého chlapce s nevyléčitelnou rakovinou kostí, je až neuvěřitelný. Sám bojoval s těžkou nemocí, ale své poslední dny strávil tím nejúctyhodnějším způsobem, jakým mohl. Nemyslel na sebe. Neměl žádný seznam posledních přání, které by si rád splnil. Místo toho všeho založil sbírku, kam vložil své úspory, aby se dostalo léčby šestiletému chlapci s rakovinou, kterého Rhys nikdy nepotkal.

Chlapci se nikdy nepotkali

Když Rhys trávil své poslední týdny života v nemocnici, dozvěděl se o šestiletém Jacobovi Jonesovi, chlapci, který pocházel ze stejné vesnice ve Walesu a také se léčil z rakoviny. Jacoba by mohla zachránit léčba ve Spojených státech, ale byla finančně velice nákladná. Přestože se Rhys s Jacobem nikdy nesetkal, rozhodl se své poslední dny využít smysluplně a založil pro Jacoba veřejnou sbírku.

Vložil všechny své úspory

A s prvním vkladem začal hned sám Rhys. Vložil své úspory ve výši 1 000 liber, v přepočtu zhruba 30 000 korun. Během několika týdnů se částka vyšplhala až na 60 000 liber, což odpovídá asi 1 750 000 korun. Rhys už byl sám velice nemocný, když sbírku založil. Potřeboval tedy pomoc svých blízkých, aby se jeho přání vůbec mohlo uskutečnit.

Fotografie: Freepik

Když se svěřil své matce, nedokázala udržet slzy. „Byl bych moc šťastný, kdyby Jacoba něco pomohlo zachránit,“ řekl Rhys své matce z nemocničního lůžka. Věděl, že pro něj samotného už neexistuje žádná pomoc, chtěl alespoň zajistit, že bude možnost zachránit někoho jiného. Bylo to jeho poslední přání.

Zanedlouho Rhys zemřel

Když Rhys sbírku zakládal, věděl, že jemu samotnému už není nijak pomoci. Proto napsal: „Vím, že pro mě už nelze nic udělat, ale jako jedno ze svých mnoha posledních přání bych rád pomohl Jacobovi porazit tuto hroznou nemoc.“ Rhys zemřel v noci 8. února 2022. Vzpomínka na něj však zůstává v srdcích všech jeho blízkých a přátel. Jeho rodina na něj může být pyšná. Navzdory své vlastní diagnóze myslel i na jiné lidi.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]