19letému mladíkovi kvůli rakovině nezbývalo moc času. Jeho poslední přání bylo jasné. Za ztížených podmínek se ho podařilo splnit

Fotografie: Depositphotos

Umírajícímu mladíkovi už nezbývalo moc času. Tělu napadenému rakovinou už nebylo možné nijak pomoci. Chlapec měl však poslední přání, které mu bylo splněno.

Zpráva, že vám nezbývá příliš mnoho života, je tou nejtvrdší, jakou může člověk dostat. Ještě tragičtější je, když se jedná o mladého člověka, jenž by měl celý život před sebou. I když jednoho dne musí každý z tohoto světa odejít, doufáme, že se dožijeme co nejvyššího věku ve zdraví a pohodě. To ovšem nebyl případ tohoto 19letého chlapce z Nizozemska.

Každý má své poslední přání

Tragický osud mladíka už nebylo možné žádným způsobem zvrátit. Jediné, co se pro něj mohlo udělat, bylo splnit mu jeho poslední přání. Ačkoli je jeho identita skryta, víme, co si chlapec přál jako poslední ve svém životě prožít. Chtěl se naposledy vydat do švýcarských Alp.

Fotografie: Depositphotos

Přání mu splnila nizozemská dobročinná organizace, která zároveň pořídila i chlapcův poslední snímek. Na fotografii je možné vidět 19letého mladíka, jak sedí na polohovacím lůžku a pozoruje Alpy. Je to srdcervoucí, ale zároveň krásný pohled. Nikdo netuší, co se mu v danou chvíli honilo hlavou, ale i když snímek vzbuzuje smutek, můžete na něj hledět s vědomím, že chlapcovo poslední přání bylo splněno.

Plnění přání za ztížených podmínek

Nizozemská dobročinná organizace má také svou norskou sesterskou neziskovou organizace založenou ze soukromé iniciativy. Obě se soustředí na zlepšení kvality života lidí s velice vážnými, život ohrožujícími onemocněními a zdravotně postižených jedinců i jejich blízkých. Stejně jako u tohoto chlapce. Ne vždy je totiž možné splnit umírajícímu jeho poslední přání, i kdybyste sebevíc chtěli.

Tyto organizace se specializují na individuální zajištění dopravy a potřebné pomoci, aby jednotlivec mohl být účasten tam, kde by to v opačném případě nebylo možné kvůli nedostatku veřejných služeb. U tohoto chlapce se jim to podařilo a ačkoli je příběh smutný a dojemný, zároveň je krásné vědět, že existují lidé, kteří nezapomínají na poslední přání těchto jedinců.

Zdroj: Sosialnytt