4 tipy v péči o vaše ruce, díky kterým budou vypadat mladší

Bez ohledu na to, jak mladí se cítíme, mohou naše ruce vypadat jinak. Kůže na rukou zkrátka stárne rychleji, než jiné části těla. Je to proto, že je dnes a denně neustále umýváme, třeme, jsou vystaveny slunci, větru, mrazu. Přinášíme vám tipy v péči o pokožku rukou.

Peeling rukou

Většinou úzkostně dbáme o obličej, krk a dekolt. Na ruce se tak trochu zapomíná. Dopřejte tu správnou péči i vašim rukám. Každý týden proveďte domácí peeling. Použít můžete trochu olivového či kokosového oleje a cukru. Výtečně funguje i jedlá soda. Jemně mněte cukr s olejem či jinou složku a pomozte pokožce zbavit se odumřelých kožních buněk.

Domácí peeling rukou: kávová sedlina, jedlá soda, cukr, rozemleté skořápky, ovesné vločky.

Pravidelná hydratace

Suchá kůže způsobuje výraznější vrásky. Pokud pravidelně zvlhčujete ruce, všimnete si, že jsou baculaté, vlhké a hladké. Použijte krém na hydrataci pokožky a použijte jej minimálně dvakrát denně. Můžete použít i doma vyrobený krém: bambucké máslo, mandlový olej, včelí vosk, vitamín E. Naše babičky měly ruce hebké, protože často vařily a pekly, ruce měly tedy mastné a vyživené. Tudíž použít můžete i máslo, olej.

Výživná maska

Alespoň jednou týdně, hned po peelingu, dopřejte svým rukám výživnou masku. Díky peelingu se do pokožky lépe vstřebají živiny. Použít můžete parafínovou masku na ruce nebo i domácí výživnou masku. Receptů existuje nespočet. Klidně lze použít i maska na obličej. Vaše ruce si tuto péči zaslouží. Výtečný je také aloe vera gel.

Aloe vera vytváří ochrannou vrstvu na pokožce a zlepšuje její tón. Vaše ruce budou hladší a vypadat mladší. Gel nechte 20 minut působit a opláchněte.

Nezapomínejte na nehty

Důležitou součástí v péči o ruce jsou i nehty. Je jen na vás, zda dáváte přednost přírodním metodám nebo chodíte na gelové nehty. Každý večer vetřete do kůžičky a okolí nehtů pár kapek nějakého oleje: kokosový, mandlový, konopný, ricinový, olivový, vitamín E a další. Klidně si můžete i smíchat od každého oleje kapku a tento vitamínový olivový koktejl pak používat.

Obrázky: ea, netralnews