5 tipů na jednoduché, ale originální pohoštění, které Vaši návštěvu zaručeně potěší

Plánujete domácí oslavu a už nyní si marně lámete hlavu nad netradičním a zajímavým občerstvením? Pak vás potěšíme, protože přinášíme inspiraci na 5 snadných dobrot, které jsou učiněnou pastvou pro oko i chuťové pohárky. Navíc překypují zdravím, což určitě potěší.

  1. Křupavé jednohubky

Jednohubky patří ke klasice. Zkusit je můžete pro tentokrát trochu jinak. Nakrájené rohlíky nejdříve krátce na sucho opečte v troubě, teprve pak je ozdobte. Zkuste udělat jednohubky tak, jak vidíte na obrázku.

  1. Zeleninové jednohubky

A ještě jeden malý tip k jednohubkám – místo rohlíku zkuste udělat jednohubky v dietnější verzi a použít kolečka mrkve či salátové okurky. U salátové okurky je vhodné použít nejdříve kolečko tvrdého sýru, jednohubka pak lépe drží na párátku a nesjíždí.

  1. Lososové věžičky

Salátovou okurku rozkrojte na 4 díly, oloupejte a nakrájejte na plátky. Plátky potřete krémem ze sýru, pokapejte citrónem a srolujte. Pokud by vám rolička držela, můžete si pomoci párátkem. Nahoru pak dejte uzeného lososa.

  1. Masové kuličky

Masové kuličky můžete udělat z kuřecího, krůtího, ale klidně i vepřového či hovězího masa. Pak už je stačí společně se zeleninou napíchnout na špejli, posypat bylinkami a připravit chutné omáčky.

  1. Růžový hummus

Hummus je velmi zdravý a oblíbený. Zkuste jej tentokrát trochu jinak a vezměte si na pomoc červenou řepu, která se postará nejen o vylepšenou chuť, ale o skvělou barvu. Růžový hummus nechte v misce a jen přidejte nakrájené pečivo. Ať si každý bere, co hrdlo ráčí. Budete mít méně práce s chystáním a navíc vypadá stylově.

Obrázky: goodhousekeeping.com