6 krásných míst, o kterých většina lidí ani netuší, že existují a rozhodně stojí za objevení

Mnoho úžasných míst na světě patří mezi oblíbené turistické destinace. Některé z nich jsou však doposud ukrytými a mnoho osob o nich zatím ani netuší. Pojďte se spolu s námi podívat na to, jaká místa to jsou a opravdu stojí za objevení.

Blagaj, Bosna a Hercegovina

Blagaj je malou vesnicí, která se nachází mezi krásnými vodopády a je obklopena azurovými vodami. Narazíte zde na bílé domy, staré kláštery, které se nachází pod úchvatným útesem.

Huacachina, Peru

Huacachina je oázou uprostřed rozsáhlé pouště. Cesta z Limy, hlavního města Peru, na toto krásné místo trvá asi 5 hodin. Počet obyvatel města je přibližně 200, tudíž si zde můžete v opravdovém klidu a samotě odpočinout a relaxovat v jedinečném prostředí.

Jezero Hillier, Austrálie

Jen si představte, písečné pláže obklopené eukalyptovými lesy na nejzadnějším jezeře na světě. Jezero Hillier se nachází v Middle Island na jihozápadě Austrálie. Jediný způsob, jak se sem dostat, je letadlem. Toto místo bylo objeveno v roce 1802 a zůstává do růžova zbarvené po celý rok!

Skrytá pláž, Mariánské ostrovy, Mexiko

Opravdu jedinečné místo najdete v Mexiku. Hidden Beach (Playa de Amor) je tajnou pláží s dokonale čistou vodou a množstvím ptáků, kteří zde mají domov. Do tohoto kousku osamělého ráje se dostanete pouze tak, že do něj doplavete.

Silfra Fissure, Island

Silfra Fissure se nachází v národním parku Thingvellir na Islandu. Jedná se o velmi oblíbené místo potápěčů a dobrodruhů. Zde je možné zažít jedinečný pohled díky naprosto čisté vodě a zadívat se do hloubky přes 300 metrů!

Ostrov Flores, Portugalsko

Ostrov Flores je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je zde národní park s jedinečnou flórou a faunou. Ostrov Flores je součástí Azorských ostrovů ležících uprostřed Atlantského oceánu. Jeho název je překládán jako „kapuce květin“, jelikož téměř celé jeho území je pokryto různými barevnými květy. Najdete zde i přírodní horké prameny, laguny, útulné vesnice, jezera a světově proslulé jeskyně.

Obrázky: brightside.me