9 překvapivých a zároveň kreativních využití pro roličky toaletního papíru

Vyrábět dekorace i užitečné věci lze v podstatě z čehokoliv. Přešívat staré oblečení, párat a znovu plést či háčkovat. Vlnu lze použít i k omotávání (zdobení) láhví, zavařovacích sklenek či květináčů. Staré časopisy a noviny lze rovněž využít k výrobě úžasných věcí. A použít můžete dokonce i roličky toaletního papíru. I z nich se dají vytvářet kreativní výrobky. Právě o nich bude dnešní příspěvek.

Roličky k prodloužení trysek vysavače

Roličku toaletního papíru můžete použít nejen při výrobě dekorací, ale i jako šikovného pomocníka při úklidu. Stačí ji navléci na trysku vysavače, díky tomu trysku o něco prodloužíte (použít lze i rolička z kuchyňských utěrek). Můžete ji však z druhého konce zploštit a vyluxovat tak i tenké mezery.

Šňůry a kablíky

Než se pustíme do kreativního tvoření, přinášíme ještě jeden nápad, jak roličky využít při úklidu – tedy spíš lepší organizaci. Roličky můžete použít jako zásobníky či pořadače různých kablíků v domácnosti.

Dárkové pouzdro

Už se pomalu přesouváme ke kreativnímu tvoření. Z roliček toaletního papíru můžete vyrobit i pouzdro na malé dárkové předměty. Roličku nejdříve musíte nabarvit nebo opatřit látkou, zdobným papírem, pak oba konce zahnout dovnitř a opatřit stužkou či mašličkou.

Hračkový dalekohled

Stačí přilepit dvě roličky k sobě, hezky je namalovat, ozdobit, opatřit šňůrkou. Děti tak mohou předstírat, že jsou průzkumníci či piráti.

Hudební nástroj

Opět stačí roličku hezky nabarvit a ozdobit. Z jedné strany zalepit nebo zagumičkovat papírem, případně zalepit lepící páskou a nasypat do roličky rýži a uzavřít i druhou stranu. Pak stačí roličkou třást, ta vydává zvuk.

Kornout na sladkosti

Roličku toaletního papíru obalte do barevného papíru, ozdobte, spodní stanu zalepte a naplňte sladkostmi. Získáte tak originální a zábavné kornouty pro děti.

Ptačí krmítko

I ptáčkům můžete díky roličkám dopřát trochu radosti. Stačí, když roličku namažete arašídovým máslem a obalíte v ptačím zobu. Pak už stačí ji pouze zavěsit na strom ve vaší zahrádce, případně za okno či na balkon.

Požární startér

Pokud jste byli ve sbírání roliček velmi aktivní a nasbírali jste jich víc, než stihnete zužitkovat, použijte je jednoduše jako požární startér. Roličky můžete přihodit k dříví na podpal nebo je nejdříve namočit do podalovače.

Organizéry

Z roliček lze vytvořit i praktické organizéry na tužky, pastelky, nůžky, fixy a další potřeby. Potřebovat budete libovolný počet roliček a nějakou základnu, ke které roličky přilepíte nebo krabičku, jako na obrázku. Pak už stačí dle vlastní fantazie ozdobit.

Obrázky: stayathomemum