Originální dekorativní boxy vlastní výroby na ukládaní nejrůznějších věcí

Krabice, krabičky, košíky, koše a další organizéry. Těch není v domácnosti nikdy dost. Využití mají velmi pestré. Hodit se vám mohou na ukládání drobností, kosmetiky, ale uvítáte je i v kuchyni: na koření, oříšky, semínka, sušené ovoce, sušenky a další. Dokonce i v šatní skříni najdou své uplatnění. Uložit do nich můžete menší kusy prádla.

Nejlepší na těchto dekorativních boxech je, že si je můžete vyrobit sami, snadno a levně. Použijete totiž karton, lepidlo a dále pak už záleží jen na vás: jutový provázek, háčkovací či pletací přízi, zbytky látek, zbytky tapet nebo balicího papíru, ozdobnou lepicí pásku apod. Jde jen o to, aby nebylo poznat, že jde o karton. A kde vzít karton?

Třeba vám nějaký zbyl z nákupu nové televize, lednice, kuchyňského robota či různé krabice od obuvi. Karton je něco, co má doma asi úplně každý. Pokud zrovna doma žádné kartové boxy nemáte, zkuste poprosit souseda nebo někoho z rodiny. Případně bydlíte-li v paneláku, kde jsou sklepy, bývá jich tam mraky a zcela nevyužitých. Když požádáte v obchodě o krabice, také vám vyjdou vstříc.

Jak na výrobu dekorativního boxu

Pokud máte klíčový materiál – karton, tak už stačí pouze se rozhodnout, jak bude finální výrobek vypadat. Zda krabici obalíte látkou, omotáte provázkem/přízi nebo použijete zbytky tapet

Rozhodněte se, zda bude mít box úchytky, víko nebo bude otevřený

Jestliže nemáte představivost, hledejte inspiraci na YouTube, kde najdete i návody. Pokud návod nenajdete u něčeho, co se vám líbí, nebojte se improvizovat a vymyslet si svůj vlastní postup zhotovení

Přinášíme vám malou ochutnávku a inspiraci

Co vše budete potřebovat?

  • Karton

  • Nůžky, ostrý nůž

  • Lepidlo, tavnou pistoli, lepicí pásku

  • Jutový provázek nebo jiný materiál na ozdobení krabice

  • Předměty k dekorování: korálky, mašle, krajky

5 inspirativních nápadů na výrobu dekorativních boxů

Obrázek: YouTube