Zaměstnanci našli před vchodem podezřelou krabici. Z jejího obsahu jim ztuhla krev v žilách

Fotografie: CelloPics / Creative Commons / Attribution 2.0

Když veterinární sestra přišla do práce, našla před vchodem zalepenou kartonovou krabici. Někdo tu bez rozmyslu nechal koťata na přímém slunci.

Na zaměstnankyni veterinární kliniky čekalo před vchodem překvapení. Jak uvedl deník OnlineNytt, zalepená krabice před vchodem ukrývala dvě koťata. I když měl neznámý nálezce dobrý úmysl, jeho provedení se moc nepovedlo. Neuvědomil si, že koťata nemusela pobyt v krabici v horkém počasí přežít. Naštěstí jim na klinice ihned poskytli ošetření.

Krabice ležela před vchodem na kliniku

Na facebookových stránkách veterinární kliniky Noahs Crossing-Vet, sídlící v australském Lewistonu, se objevila informace o nálezu dvou opuštěných koťat. Někdo je nechal před klinikou v zalepené kartonové krabici. Naštěstí je zavčas našla veterinární sestra, která zrovna mířila do práce. Na krabici byl napsaný vzkaz: „Nalezena na kraji silnice.“

„Tuhle krabici s koťaty jsme našli u dveří. Nevíme, jak dlouho byla ve včerejším vedru zavřená. Zkontrolujeme naše kamery a předáme registraci vozu příslušným úřadům. Je nezákonné vyhazovat a opouštět zvířata, i když je to na veterinární klinice. Včera bylo velké horko a takto ponechaná zvířata mohou zemřít strašnou smrtí,“ uvedli zástupci kliniky.

V lese našla maličké stvoření, kterému se rozhodla pomoci. Odborník ji varoval, že udělala obrovskou chybu

Nálezci by měli více domýšlet, co dělají

Obě koťátka byla ihned vyšetřena. Naštěstí se ukázalo, že jsou zcela v pořádku a nic jim nechybí. Po zveřejnění příspěvku se na stav koťátek ptalo hodně lidí a mnozí rovněž projevili zájem o jejich adopci. Podle jejich ošetřovatelů jsou obě kočičky sebevědomé mladé dámy, které si rády hrají, než se nechají někým pomazlit.

Mají přátelskou povahu, a tak byly brzy připravené odejít do nového domova. Ten se pro obě koťátka našel a nyní jsou „kočičí sestry“ společně v nové milující rodině. Ačkoliv měl nálezce snahu koťata nenechat trpět u cesty, určitě měl domyslet, jakým způsobem nalezená koťata předá. Pracovníci kliniky tak apelovali na všechny případné nálezce, aby je nejdříve telefonicky kontaktovali a nenechávali zvířata ve vedrech před vchodem.

Rovněž vyzvali veřejnost, aby byli všichni více pozorní ke svému okolí. Právě probíhá „sezóna koťat“, a jsou tak připraveni na to, že s k nim budou dostávat i další opuštění nalezenci z ulice. Tento příběh naštěstí dopadl dobře, ale také ukázal, že snahu pomoci opuštěnému zvířeti je potřeba dotáhnout do konce. Jinak můžete nadělat více škody než užitku. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o muži, který zachránil 3 zmrzlá koťata.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]