Procítěným vystoupením okouzlil sbor 17 školaček porotu i publikum světoznámé soutěže. Píseň, kterou si vybraly, nikdo z přítomných nečekal.
V množství nejrůznějších talentových soutěží je stále těžší porotu i diváky překvapit, popřípadě na ně udělat dojem. I přesto se to leckdy některým soutěžícím povede. Za příklad může sloužit dívčí školní sbor, který se účastnil jedenácté série populární talentové soutěže Britain’s Got Talent (Británie má talent). Ačkoliv dívky na první pohled vypadaly velmi nesměle, poté, co začaly zpívat, všem přítomným naskočila husí kůže. Po skončení jejich vystoupení sklidily ovace ve stoje, a to i od všech členů poroty.
Soutěže se zúčastnily navzdory osudu
Sbor sedmnácti školaček ve věku 12 let a výše, zvaný Angelica, se do soutěže přihlásil v době, kdy jej pevnou rukou vedl jejich sbormistr, pan učitel Williams. Ten se bohužel během příprav stal účastníkem hrozivé autonehody, z níž si odnesl těžká zranění. Přestože mu lékaři nedávali příliš nadějí na brzké uzdravení, Williams se ze všech sil snažil, aby byl z nemocnice co nejdříve doma a mohl opět nacvičovat s dívkami na blížící se vystoupení. Během jeho neschopnosti sboristky nicméně nezahálely – zkoušky si řídily samy.
V průběhu několika měsíců se z nich staly dobré kamarádky, které spolu rády trávily čas i mimo školní pozemky základní školy v jižním Walesu. Přestože spolu dívky zpívaly kratší dobu než rok, dokázaly se neuvěřitelně zharmonizovat a každá beze zbytku přijala svoji roli (ať jí byla vůdčí pěvkyně nebo jeden z šestnácti hlasů ve sboru). Vystoupením v talentové soutěži složily ultimátní poctu svému učiteli a zároveň předvedly své do té doby největší vystoupení.
Speciální vystoupení hodné profesionálů
Dívky si pro své představení vybraly světoznámou árii Nessun dorma z posledního aktu opery Turandot, kterou napsal Giacom Puccini. Skladbu u široké veřejnosti proslavil především operní zpěvák Luciano Pavarotti, jehož hlas se pro ni stal ikonickým. Když si porota i diváci uvědomili, čeho se stali svědky, všichni oněměli úžasem. Dívky, ačkoliv jim bylo teprve 12 (a více) let, zpívaly naprosto čistě a bez chyb. Poté, co své vystoupení dokončily, sklidily hlasité ovace ve stoje – stoupli si dokonce i všichni 4 porotci.
Ti dívkám jeden po druhém pogratulovali a předháněli se v superlativech. Vystoupení sboru Angelica označovali jako krásné, neuvěřitelné, procítěné, harmonizující a speciální. Jako fascinující vyzdvihovali věk dívek a skutečnost, že se jedná o školačky a ne o profesionální pěvkyně. Při slovech chvály se sboristky neudržely a musely si utírat slzy dojetí. Po kapesníku sáhl i jejich sbormistr, jehož porota nakonec pozvala na pódium, aby mu složila poklonu. Dívky poté porotci jednomyslně poslali do dalšího kola.
Zdroj: Daily Mail
Napište komentář