Porota kritizovala 12letou dívku kvůli výběru té nejnáročnější možné písně. Do 10 vteřin všichni jásali

Fotografie: AngryBiceps / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Když se na pódiu objevila mladá dívka, vzbudila rozhodně zájem porotců talentové soutěže. Ve chvíli, kdy řekla, jakou píseň si pro své vystoupení vybrala, se všichni zarazili.

British Got Talent je oblíbená talentová soutěž, ve které porotci každý rok objeví několik mimořádných talentů. Často se ale také setkávají s vystoupením, jež nedosahuje takové úrovně, jakou by požadovali. Soutěž probíhá již několik let, porotci tak mohou předem usoudit, jestli vystoupení, které se právě chystá, bude stát za to, nebo ne. I oni se ale mohou mýlit.

Náročná píseň a mladá dívka, dle porotců nesprávná kombinace

Jednoho takového omylu se dopustili i u vystoupení mladé Maiy. Teprve 12letá dívka si stoupla odhodlaně před porotce s tím, že si ke svému vystoupení vybrala velmi těžkou píseň. Zvolila si jeden z největších hitů zpěvačky Whitney Houston, I have nothing. Jedná se o baladu se silným příběhem, která byla vydaná v roce 1993 a náleží k filmu The Bodyguard.

Podle webu Topniusy se po sdělení této informace porotcům setkala s velmi skeptickou reakcí. Jeden z nich dokonce protočil oči, veřejně tak zpochybňoval její schopnost tuto píseň zazpívat správně a čistě. Problémem písně je rozhodně to, že je na její zazpívání potřeba velký pěvecký rozsah. Video mladé dívky, které se dostalo na síť YouTube, ale během chvíle získalo několik milionů zhlédnutí.

Na led vstoupila viditelně rozpačitá žena. Místo očekávaného fiaska přišlo geniální číslo roku

Do studia ji doprovodila celá rodina

Už u úvodního rozhovoru dívka porotcům sdělila, že do studia ji přišla podpořit nejen maminka, ale také tatínek, sestra, babička, dědeček, strýc, teta, a dokonce i sestřenice. Dívka se netajila tím, že miluje Whitney Houston a jedná se o její velký životní idol. Její volba byla tedy jasná, ke svému vystoupení si zvolila píseň od této světoznámé zpěvačky.

Whitney má ale jedinečný pěvecký rozsah a do svých písní dokáže velmi výrazným způsobem vložit i emoce. To jsou hlavní důvody, proč si na jejích písních vylámou zuby i mnohem zkušenější zpěváci, než je mladá Maia. Hned, jak začala zpívat, bylo všem ve studiu jasné, že dívka má talent, který se jen tak nevidí. Ostatně posuďte v přiloženém videu. O úchvatném vystoupení 16leté dívky se sborem jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]