Toto se stane s vaším tělem, když budete týden jíst syrový česnek na lačný žaludek!

Česnek přináší řadu blahodárných přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Obzvláště účinný je ovšem při konzumaci na lačný žaludek.

Pravidelná konzumace česneku nabízí dlouhou řadu blahodárných účinků na zdraví těla a téměř všech orgánů. Skvěle vám pomůže zejména s odstraněním nebezpečných toxinů z krve, podporou jater a močového měchýře a ochrání vaše tělo před vznikem závažných onemocnění, jako je například cukrovka nebo zápal plic. Ještě lépe vám však poslouží, pokud jej budete jíst zasyrova každé ráno na lačný žaludek.

Blahodárné přínosy česneku

Česnek lze považovat za jeden z největších darů matky přírody. Nejenže však tuto chutnou zeleninu zakoupíte pouze za pár korun téměř v každém obchodě, ale také nabízí řadu blahodárných přínosů pro vaše tělo. Konzumovat byste jej však měli nalačno, protože v takovém případě působí ještě účinněji – zejména pak zlepšuje funkci jater a močového měchýře, snižuje krevní tlak a odstraňuje kardiovaskulární problémy. Doporučuje se však také při léčbě různých žaludečních potíží, včetně průjmu, a některých nervových poruchách.

Česnek je navíc prokazatelně jednou z nejúčinnějších očistných potravin, která vám pomůže zbavit se toxinů, parazitů a bakterií přítomných v těle. Pomáhá však také předcházet cukrovce, břišnímu tyfu, depresím a ničí rakovinné buňky. Samozřejmě je také potřeba zmínit, že některým lidem může česnek způsobovat alergické reakce a nežádoucí účinky, pokud se užívá s léky – v takovém případě je dobré poradit se o jeho konzumaci s odborníkem.

Fotografie: Pexels

Česnek versus tuberkulóza

Česnek podle některých odborníků pomáhá předcházet a léčit tuberkulózu, astma, zápal plic, bronchitidu, kašel a další onemocnění dýchacích cest. Uvádí se, že při léčbě tuberkulózy by měli pacienti sníst každý den jeho celou syrovou hlavičku. Abyste si jeho konzumaci ulehčili, můžete jej smíchat se žloutkem a rostlinným olejem a připravit si tak lahodnou omáčku. Nejlépe vám však poslouží zasyrova, protože při tepelné úpravě ztrácí některé léčivé schopnosti.

Na onemocnění krku a dýchacích cest

Aby vám česnek posloužil také při onemocnění krku a dýchacích cest, můžete si z něj připravit extra léčivou směs. Svařte 1 litr vody, přidejte 200 gramů česneku, 700 gramů hnědého cukru a všechny ingredience dostatečně promíchejte. Následně vypijte každý den ráno na lačný žaludek tři polévkové lžíce této blahodárné směsi.

Pro chronickou bronchitidu

Česnek vám také skvěle pomůže v boji proti chronické bronchitidě. Nasekejte 40 gramů čerstvých stroužků, hmotu vložte do sklenice a zalijte ji 100 mililitry alkoholu. Směs pevně uzavřete, nechte ji 5-6 dní stát a poté vypijte každý den ráno na lačný žaludek jeden malý šálek. Tento nápoj vám dokáže skvěle pomoci také při astmatu a spalničkách.

Fotografie: Pixabay

Užívejte česnek lokálně

Blahodárný česnek můžete používat také lokálně jako obklad. V takovém případě vám skvěle pomůže vyléčit veškeré štípance od hmyzu, bolesti zubů nebo vám dokonce pomůže odstranit bradavice. Stačí jednoduše rozdrtit několik jeho stroužků a hmotu následně nanést přímo na postižené místo.

 

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*