Talentové soutěže se skládají z mnoha částí a účastníci se v nich postupně vyřazují. Když je ale někdo poslán ihned do finále, padají konfety. Teď už se ví, jak to s nimi funguje.
Británie má talent je jedna z nejznámějších talentových soutěží na světě. Vznikla po velkolepém úspěchu americké verze Amerika má talent v roce 2007. Jejím nejznámějším porotcem je Brit Simon Cowell, který se v ní objevuje od samého začátku. Do soutěže se přihlašují lidé s chutí ukázat světu, co dokážou. Účastníci mohou zpívat, hrát na hudební nástroj, tancovat či kouzlit, je to jen a pouze na nich. Snaží se probojovat do finále, kde se utkají dva nejlepší. Kol je hned několik a vždy je to velmi napínavé.
Více tlačítek než porotců
Hlavním důvodem jsou porotci. Ti mají před sebou tlačítko, jehož zmáčknutím vyjádří svůj nesouhlas s postupem účastníka v dalším kole. Ten si pak může jedině tak zabalit a odjet domů. Porotci jsou čtyři, ale tlačítek je pět. To jedno je uprostřed stolu a nazývá se „Zlatý Bzučák“. Jeho výhoda je ta, že ho může stisknout kterýkoli z porotců, a tím pošle soutěžícího rovnou do semifinále. Po zmáčknutí již není cesty zpět. Všude jsou zlaté konfety a hlavně emoce, protože se uděluje pouze těm nejtalentovanějším soutěžícím.
Jednou z nich byla i Olivia Lynes, jedenáctiletá holčička. Ta přišla do soutěže zazpívat. Po krátkém rozhovoru s porotci začala a svým zpěvem ohromila celé publikum. Měla tak pronikavý hlas, že některé dokonce i rozplakala. Všichni z toho byli u vytržení a ona sklidila potlesk ve stoje. Porotci ji chtěli nechat projít, dokud se ke slovu nedostala Amanda Holden. Ta nejenže Olivii vychválila do nebes, ale během malé chvilky upřela oči na Zlatý Bzučák a skutečně ho zmáčkla. Tehdy všichni fanoušci odhalili podvod s konfetami.
Golden Buzzer reshoots aren’t as cool looking in real life than all the slow-mo stuff you see on the TV… it’s just a guy blowing confetti onto the contestant while cameras film in slow motion… #BGT #BritainsGotTalent pic.twitter.com/mnnMAKlvwY
— Adam Khan (@Adam_Khan100) April 29, 2023
Šok pro diváky
Mnoho lidí si myslelo, že konfety vycházejí odněkud ze stropu. Tak tomu ale ve skutečnosti není. Ukázalo se, že členové štábu mají na konfety přístroje, které se musí spustit ručně. Jsou rozestavěné kolem podia a musí být v neustálé pohotovosti, kdyby se jeden z porotců rozhodl, že zmáčkne zlaté tlačítko. Následně je v sálu už jen mnoho intenzivních emocí, obvykle zde i někteří pláčou. Bývají to dojemné chvíle i pro soutěžící, jelikož je obvykle někdo cizí ocení za to, co dělají. Video o tom, jak to s konfetami ve skutečnosti je, momentálně koluje po internetu.
Pro publikum byl šok sledovat, jak se televize liší od reality. Každý vždy viděl, jak se konfety snášely ze stropu dolů k podlaze, přes hlavy soutěžících. Skutečnost je ale diametrálně odlišná – žádné stroje u stropu, nýbrž lidská ruka. „To jako vážně? Takhle to funguje?“ píše jeden z uživatelů, který se skutečnost dozvěděl skrze sociální síť twitter. Z toho vyplývá jedno ponaučení, že v televizi leckdy není všechno tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Občas za takovouto iluzí stojí dobře postavená kamera a šikovná ruka samotného kameramana.
Zdroj: Daily Mail
Napište komentář