Zdá se, že pianista opravdu nudí publikum i porotce. Za 58 vteřin ale odkopne stoličku a diváci nestačí zírat

Fotografie: Joel Kramer / Creative Commons / Attribution 3.0

Zpočátku se zdálo, že si do talentové soutěže mladík nepřipravil nic zvláštního. Notoricky známá klavírní skladba nikoho nenadchla. Pak se však začaly dít věci.

Ve známé talentové soutěži už bylo k vidění ledacos. Schází se tu lidé, kteří předvádějí nejrůznější talenty. Žádné průměrné vystoupení zde však nemá šanci na úspěch. A tak když se mladý muž rozhodl, že divákům a porotě zahraje notoricky známou klavírní skladbu „Pro Elišku“, bylo jasné, že to není něco, s čím může pomýšlet vysoko. Mladík však měl eso v rukávu, které nikdo nečekal.

Diváci nejdříve nudou zívali

Mladý muž přijel své umění předvést až z daleké Itálie. V americké verzi oblíbené talentové soutěže se Patrizio Ratto rozhodl, že předvede něco, co tu ještě neviděli. Na pódium přišel v elegantním společenském obleku a porotě oznámil, že už od mala hraje na piano a chtěl by jim předvést svoje klavírní umění. Když se porotkyně zeptala jaký žánr jim chce předvést, odpověděl, že půjde o klasiku.

Pak si sedl za klavír a zazněly první tóny Beethovenovy skladby, kterou každý slyšel už tisíckrát. I když je to bezpochyby krásná skladba, je to také ta, kterou ovládá dobře každý, kdo se hraní na piano věnuje. A tak se nezdálo, že by mohl kohokoliv nadchnout. O tom, že tohle nedopadne dobře svědčily i záběry na známého Simona Cowella, který zavracel oči a zívající diváky v publiku.

Najednou odkopne stoličku a začne tančit

Patrizio hraje dál, v jednu chvíli se však něco změní. Místo klavíru začne hrát zremixovaná verze této skladby. Patrizio se zvedá od klavíru a nohou odkopává stoličku, na které ještě před chvílí seděl. Přemístí se doprostřed pódia a všichni nevěřícně koukají a nechápou, co se tady děje. Celá scéna se z klavírního vystoupení mění na taneční číslo.

A to ne ledajaké. Patrizio předvádí elektrické boogie. A to tak dokonale, že všichni zapomenou zavřít pusu. Jeho perfektně nacvičené robotické pohyby i těžké taneční prvky, nenechají nikoho na pochybách, že tento mladík má neskutečný talent. To dává najevo i publikum, které se okamžitě zvedá ze sedadel a tleská ještě během jeho vystoupení.

Dokázal spojit zdánlivě nespojitelné

Na závěr se opět vrací ke klavíru, kde zahraje poslední tóny skladby a vyslouží si ovace ve stoje i od samotné poroty. „Především, to bylo velmi nečekané. Bylo to neuvěřitelné, tančíš tak dobře,“ dočkal se pochvaly od první porotkyně. „Můžu ti říct, že si předvedl něco, co jsme ještě neviděli. Směs dvou uměleckých forem šla opravdu perfektně dohromady,“ nadšeně komentoval jeho vystoupení další z porotců.

„Bez takových lidí jako jsi ty by nebyla žádná show. A já jsem opravdu šťastný, protože to bylo neuvěřitelné a já si tento moment budu vždycky pamatovat,“ nešetřil slovy chvály ani přísný Simon Cowell. Patrizio byl tak jednohlasně poslán do dalších kol. Nakonec vypadl těsně před čtvrtfinále, ale jeho umění určitě stojí za zhlédnutí. Podívejte se ve videu, jak se mu podařilo propojit klasický hudební žánr s tím moderním.

Zdroj: Armnews365

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]