Mladá dívka se chystala na vystoupení v talentové soutěži. Když porotci zjistili, co bude zpívat, nikdo z nich nevěřil, že to zvládne

Fotografie: Unsplash

Zprvu porota, především pak samotný Simon, chtěla 15leté dívce vymluvit výběr písně. Nakonec zůstali všichni koukat s otevřenou pusou.

Pokud občas sledujete televizi, pravděpodobně jste zaregistrovali známou show Československo má talent. Tento program běží téměř po celém světě, přičemž každá země má své vlastní porotce a účastníky. V její britské obdobě se ukázala mladá dívka, jejíž silný hlas všechny zaskočil. Na začátku o ní přitom porotci pochybovali a snažili se jí výběr rozmluvit, ta se ale nedala a zazpívala to, co sama chtěla.

Simon navrhoval změnu na poslední chvíli

Televizní show Británie má talent hostuje každý rok spoustu účastníků, kteří spolu soupeří o toho nejlepšího v celém Spojeném království. Mezi soutěžícími se jednou objevila i mladá Sarah Ikumu, ta se řadila mezi zpěvačky. Ve svých pouhých 15letech sebrala všechnu odvahu a přihlásila se na casting. Odsud pak postoupila do veřejného kola před slavnou porotu, v níž sedí i uznávaný herec Simon Cowell.

Fotografie: Flick

Je to právě Simon, kdo je považován za nemilosrdného ničitele dětských snů, který nejčastěji ze všech porotců říká „ne“ a posílá lidi s brekem domů. Tento muž se na začátku dotazoval mladé zpěvačky na její jméno, talent, další osobní informace a především pak na písničku, jakou chtěla představit. Když řekla, že zazpívá And I am Telling You od Jennifer Hudson, zeptal se jí Simon, jestli si ještě vybrat jinou.

Dívka si stála za svým

Podle mladé Sarah právě tato písnička dokáže porotě a všem ostatním ukázat, co se svým hlasem dokáže. Z publika se ozývaly nepěkné zvuky, když si lidé představili, že další nadějná dívka pohoří na náročném singlu. Podle expertů je tato písnička jednou z nejtěžších kvůli všem jejím změnám, přechodům, tónu a dalším aspektům. V tom však začala hrát hudba, Sarah se nadechla a začala zpívat.

Fotografie: Unsplash

Dívčin hlas zněl skvěle a perfektně vystihla všechny polohy a změny, k nimž v písni dochází. Simon i zbytek poroty zůstali hledět s otevřenou pusou, publikum pak ztichlo, aby následně propuklo v silný potlesk. Aplaus doprovázel jekot, nadšené pískání užaslého davu a všichni k tomu vstávali ze svých židlí. Všichni přítomni v sále si dokázali představit, že Sarah postoupí do dalšího kola, k hlasování však nedošlo.

Hlasovat nebylo potřeba

V této soutěži sedí naproti talentovanému 4 porotci, kteří rozhodují o výsledku. K postupu je potřeba dostat hlas alespoň 2 z nich, jinak okamžitě končíte a můžete jet zase domů. V tomto případě však porotci ani nedostali šanci hlasovat, jelikož se hned po dívčině vystoupení Simon Cowell vrhnul po zlatém bzučáku. Největší skeptik tak svým krokem poslal mladou zpěvačku okamžitě do finále.

Zdroj: Youtube / Britain’s Got Talent