Strach o milovaného zpěváka: Lékaři mu stanovili hned 2 vážné diagnózy, které mu navždy změní život

Fotografie: DavidPMaynard / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Julian Lennon otevřeně promluvil o svém zdravotním stavu. V minulosti už přitom bojoval se zhoubným nádorem na hlavě.

Julian Lennon, syn legendárního člena Beatles Johna Lennona, šokoval fanoušky otevřeným přiznáním o svém zdravotním stavu. Třiašedesátiletý hudebník a fotograf oznámil, že mu lékaři diagnostikovali ischemickou chorobu srdeční a zároveň prediabetes. O nepříjemné zprávě promluvil na sociálních sítích a zároveň apeloval na lidi, aby nepodceňovali preventivní prohlídky. Podle něj právě včasné odhalení problémů sehrálo klíčovou roli.

Syn Johna Lennona promluvil o vážné nemoci

Julian Lennon řekl, že diagnózu zjistili lékaři celkem brzy, což dost pomohlo při léčbě. „Zjistili mi ischemickou chorobu srdeční a prediabetes,“ napsal fanouškům. Zároveň apeloval na to, že pravidelné kontroly mohou lidem doslova zachránit život. „Nikdy nevíte, jaké skryté zdravotní problémy můžete mít. Mně se podařilo přijít na všechno dost brzy, takže lékaři dokázali část škod zvrátit,“ vysvětlil. Přesto dle Express věří, že má před sebou ještě dlouhý život.

Bratr Michaela Schumachera vystoupil na veřejnosti s nečekaným přiznáním. Zareagovali i další členové rodiny

Hudebník už přitom jednou zažil velmi těžké období, pokud jde o zdraví. V roce 2020 podstoupil operaci poté, co mu lékaři objevili zhoubný nádor na hlavě. Julian tehdy popsal, že znaménko měl celý život, ale dermatoložka si všimla změny jeho podoby a doporučila další vyšetření. „Doporučila mi biopsii. O dva dny později mi oznámili, že jde o zhoubný nádor, a lékaři ho chtěli okamžitě odstranit,“ svěřil se tehdy Lennon.

Po operaci přiznal, že ho celá situace psychicky velmi zasáhla. „Měl jsem pocit, že můžu kdykoli zemřít. Pořád se uvnitř třesu,“ uvedl. Julian Lennon je nejstarším synem Johna Lennona a jeho první manželky Cynthie. Právě on inspiroval vznik slavné písně „Hey Jude“, kterou pro něj napsal Paul McCartney po rozpadu manželství jeho rodičů, uvedl deník Liverpool Echo. Julian se po tragické smrti svého otce v roce 1980 věnuje hudbě, fotografii i charitativní činnosti. Na SvětěKreativity.cz jsme také psali o vzácné desce podepsané právě Lennonem, která se vydražila za neuvěřitelné peníze.

Zdroj: Autorský text redakce SvětKreativity.cz na základě veřejně dostupných informací z webu Express, LiverpoolEcho, YouTube Julian Lennon

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*