V dnešní době patří tato dětská, ale i dospělá zábava k nepostradatelným akcím, ať už je to karneval, či oslava narozenin, nebo jiná párty. A víte, jak tato zábava vznikla? Malování na obličej má tisíciletou tradici v mnoha různých kulturách pro nejrůznější účely jako bylo zastrašování, lov, uctívání božstva, označení dominantního může ve skupině, ale i pro zábavu, sport. Je toho mnohem více, proč se to dělalo a také stále dělá.
Víte, co je to Face Painting? Malování na tvář
Každého z nás určitě napadne – maskování. Maskování se používá již od starověku. Jednak to bylo kvůli lovu, ale také pro vojenské účely (bitvy). Lidé se malovali především přírodními barvami a to tak, že jejich kůže splynula s okolím. Ideálně pro lov, jelikož zvířata lovce neviděla a pro lovce snadná kořist. Dnes tuto metodu používají například myslivci, ale také vojáci.
Barvy s přísadou potravinářských barviv
Dnešní malování, především na dětské obličeje se nanáší štětcem a barvami, které jsou vhodné na kůži. Barvy jsou vyráběny pomocí potravinářských barviv, které jsou netoxické a splňují přísná zdravotní kritéria. Motiv může být jednoduchý, jako je motýlek, kytička, sluníčko, ale také složitější například gepard, leopard, papoušek. Zvířecí vzory mají mnoho nekonečných odstínů barev a jeho vykreslení může trvat i několik hodin. To je ale především pro zkušené malíře a trpělivé modelky. Ale pro děti? Ty určitě nebudou sedět několik hodin na židli a čekat, až z nich bude nějaké to zvířátko. Mnohem šťastnější budou jen s červeným nosem, či vousy a širokou, červenou pusou, jako je klaun. Vždyť úsměv, radost, nekonečný smích dělá naše děti šťastnějšími a nejen je. Pokud se přece jen rozhodnete pro složitější motiv, nezapomínejte mezi malováním udělat dětem příjemnou přestávku a nějak je odměnit za trpělivost.
Autor článku: Daniela Herecová
Obrázek: pixabay.com