Poznejte účinky aktivního uhlí, o kterých nemá široká veřejnost nejmenší tušení

Fotografie: Depositphotos

Poslední dobou je aktivní uhlí velice oblíbeným doplňkem potravy. Je ale možné, že jeho nejlepší účinky vůbec neznáte.

Asi každý zná aktivní uhlí, protože ho doporučuje i mnoho lékařů. Aktivní uhlí působí pouze fyzikální cestou. Má velmi vysokou absorpční schopnost a dokáže na sebe navázat různé plyny a toxické látky. Určitě jste o něm slyšeli, protože když má člověk průjem, je aktivní uhlí tím nejlepším řešením. Jaké jsou jeho další výhody? Prozradila je lékařka Melinda Ratini.

Nejlepší lék na plynatost

Všichni někdy trpíme plynatostí. Když vám někdo bude tvrdit, že jemu se to nikdy nestalo, určitě bude lhát. V průměru si totiž člověk uleví přibližně čtrnáctkrát denně a je to naprosto normální. Pokud ale trpíte nadýmáním nebo bolestivým nadýmáním, pomůže vám aktivní uhlí.

Fotografie: Freepik

Snižuje cholesterol

Vysoký cholesterol může až zdvojnásobit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Studie zjistila, že u lidí, kteří konzumovali 8 gramů aktivního uhlí třikrát měsíčně, došlo ke snížení „špatného“ LDL cholesterolu o 41 % a ke zvýšení „dobrého“ HDL cholesterolu o 8 %. A nebyly zpozorovány žádné vedlejší účinky.

Léčba otravy jídlem

Otrava jídlem bývá velice častá a stalo se to už asi skoro každému. Jednou z možností, jak předejít zvracení, průjmům, bolestem břicha a především dnům v posteli, je použití aktivního uhlí při prvních příznacích. Aktivní uhlí totiž rychle neutralizuje toxiny. A vy tak nebudete muset několik dní jen ležet.

Fotografie: Pixabay

Bělení zubů

Pokud toužíte po tom mít dokonalý hollywoodský úsměv a nechcete utrácet obrovské peníze u zubaře, je pro vás aktivní uhlí tím nejlepším řešením. Stačí, když si koupíte pastu, která obsahuje aktivní uhlí, tu dejte na kartáček a posypte ji ještě klasickým aktivním uhlím. Během krátké doby uvidíte, jak se vaše zuby stanou bílými. Samozřejmě, že existuje ještě více příznivých účinků, ale toto jsou ty nejlepší.

Zdroj: WebMD