63letý muž vyhrál v tombole detektor kovu. Našel díky němu 234 vzácných mincí z 16. století

Fotografie: Depositphotos

Na tohoto muže se štěstí usmálo hned dvakrát za sebou. Nejprve vyhrál v soutěži špičkový detektor kovů a pak díky němu našel přes 400 let starý poklad.

Mnoho lidí si v posledních letech oblíbilo tento koníček. Díky technice se z nich stávají novodobí hledači pokladů. Ze země tak vyzvedávají cenné historické artefakty, které by jinak zůstaly neodhalené. Tento muž je však dítětem štěstěny. Jak uvedl web MainChats, podařilo se mu totiž najít vzácný poklad, ačkoliv se tomuto koníčku věnoval jen velmi krátce.

Přihlásil se do soutěže na Facebooku

63letý Mickey Richardson teď slaví velký úspěch. V bahnitém poli v Ansty poblíž britského Dorchesteru se mu totiž podařilo najít nebývale velký historický poklad. Všechno však začalo tím, když se přihlásil do tomboly pořádané amatérskými hledači pokladů ve skupině na Facebooku. A vyhrál hlavní cenu, špičkový detektor kovů. Jako naprostý nováček se s ním začal vydávat na průzkumy okolí.

Ani ne za tři měsíce poté se mu na jednom z průzkumů ozval detektor a on našel první minci z dob Karla I. To však nebylo vše. Jeho detektor totiž pípal neustále. „Nemohl jsem tomu uvěřit. První den jsem vyhrabal 74 stříbrných mincí, což mne úplně vyčerpalo. Druhý den ráno jsem se vrátil a říkal si, že by bylo hezké, kdybych ten počet zaokrouhlil na stovku. Nakonec z toho bylo celkem 234 mincí,“ řekl Richardson podle serveru DailyMail.

Dlouhé roky měli ve skříňce zdánlivě obyčejnou vázu. Nakonec se prodala za 10 500 000 Kč

Farmář nejspíš přišel o život během občanské války

Mince pokrývaly období vlády krále Edwarda VI. v 50. letech 16. století, královny Alžběty I., Jakuba I. a Karla I. Předpokládá se, že si je tu v roce 1644 uschoval farmář, když kolem zuřila anglická občanská válka. Své naspořené peníze už si však nikdy nevyzvedl a nejspíš přišel ve válce o život. Všechny mince předal Richardson místnímu styčnému důstojníkovi pro nálezy, jak to vyžaduje zákon.

Poté, co je prozkoumalo Britské muzeum, byly panu Richardsonovi vráceny. Všechny pak putovaly do aukce, v níž si je mohli koupit nadšení numismatici. Předpokládal, že se prodají v přepočtu asi za 300 000 Kč. Konečná suma se však vyšplhala na 670 000 Kč. O ty se pak šťastný nálezce rozdělil s majitelem pozemku. Na SvětěKreativity jsme informovali o jiném neuvěřitelném nálezu, kdy se detektor kovů v rukou 3letého dítěte zapsal do dějin.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*