Celý život splachujete záchod špatně. Přestaňte dělat zásadní chybu, která vás může stát zdraví

Fotografie: Depositphotos

Všem je asi jasné, že nejvíce bakterií se nachází právě na záchodě a v toaletě. A vy můžete udělat něco pro to, aby se nešířily dál.

Dá se říct, že toalety jsou takové bakteriální bomby. V jednom gramu výkalů je totiž více než 10 milionů virů, 1 milion bakterií, 1 000 parazitických cyst a 100 parazitických vajíček. A tyto bakterie mohou přežít více než několik týdnů. Důvodem je vlhké prostředí na toaletě a v koupelně.

Z toalety vyjde více než milion bakterií

Při každém spláchnutí vyjde ze záchodu opravdu velké množství bakterií a virů. A pokud nedáte víko dolů, nezůstanou jen na vaší toaletě. Ta totiž vyvrhne miliony bakterií, které mohou skončit třeba na vašem zubním kartáčku. Ve vzduchu totiž dokážou přežít více než 6 hodin.

Fotografie: Freepik

Mohou být přenášeny po celé koupelně

Ani si asi nedokážete představit, kam všude se bakterie dostanou. Zubním kartáčkem to totiž nekončí, mohou skončit na koberci, vaně, na ručnících, na deodorantech, zkrátka úplně všude, kam se podíváte. Určitou výhodu mají lidé, kteří nemají spojenou koupelnu se záchodem, tam riziko rozšíření bakterií není tak vysoké.

Fotografie: Pixabay

Efekt kýchání

Bakterie uvnitř záchodové mísy mohou být přenášeny do opravdu velké vzdálenosti. Říká se tomu tzv. „efekt kýchání“. To je to, co se stane, když spláchnete toaletu a nedáte víko dolů. A ještě jedna věc. Nezapomínejte na pravidelné umývání rukou po použití toalety. Pro správné umytí byste si ruce měli mýt alespoň 20 sekund.

Fotografie: Freepik

Mnoho lidí používá dezinfekci na ruce, když jdou ven nebo po tom, co přijdou z obchodu, ale na umývání rukou po použití toalety zapomínají. Dezinfekční prostředek lze použít po tom, co si ruce umyjete, ale vodu opravdu nenahradí. Myslete na to, je to základ.

Zdroj: Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]