Učení chození na nočník skončilo úzkostným pláčem z koupelny a zásahem hasičů

Fotografie: Øyvind Holmstad / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Naučit dítě na nočník či toaletu je náročné. Není však zvykem, že by při jedné z takových chvil musel zasahovat celý hasičský sbor jako v tomto případě.

Když se malé dítě učí chodit na nočník a čím dál tím méně mu jeho rodiče navlékají plenku, je jasné, že sem tam bude docházet k malým nehodám, možná i hádkám a nějakému tomu pláči. Málokdy je však situace natolik dramatická, že musí přijet na pomoc záchranná služba, aby se zamezilo neštěstí.

Úzkostný pláč z koupelny

Je nepravděpodobné, že by 2letá Harper ze Severního Tyneside ve Spojeném království znovu vyzkoušela nočník nebo toaletu s dětským záchodovým prkénkem bez dozoru svých rodičů. Může za to její předchozí zkušenost, při níž museli dokonce zasahovat hasiči, aby zvídavé batole vysvobodili ze zajetí.

Malá Harper má záchodové prkénko uzpůsobené pro děti, takže i batolata, která se teprve učí používat nočník nebo toaletu, mohou sedět na záchodě, aniž by zapadla dovnitř. Dvouletá holčička si ale v nestřeženém okamžiku toto záchodové prkénko prohlížela až příliš zblízka a její maminka Kay pak už jen slyšela úzkostný pláč z koupelny.

Dítě to vzalo opačným směrem

Maminka si myslela, že už viděla všechno, ale něco takového určitě nečekala. Když slyší Harper plakat, většinou ji vždy čeká stejný obrázek. Ovšem, že najde své dítě zaseknuté v toaletní míse, to byla novinka. Batole nahlíželo do toaletní mísy, až přepadlo a skončilo zaseknuté s dětským sedátkem provlečeným kolem hlavy.

Hasičský záchranný sbor na svém Facebooku uvedl, že dítě bylo vysvobozeno pomocí speciálních nástrojů. Nic se mu naštěstí nestalo, ale je jasné, že veškerá předchozí dřina rodičů, aby své dítě naučili používat toaletu, nyní přišla zkrátka. Mohou začít znovu.

Zdroj: SkyNews