Unikátní čistící prostředek odstraní nečistoty v toaletě i z míst, kam se nedostanete ani tím nejlepším kartáčem

Fotografie: Depositphotos

Jestliže pravidelně uklízíte, pravděpodobně jste si už všimli toho, že některé čistící prostředky nejsou nejlevnější. Naštěstí existuje řešení, protože si můžete vyrobit doma své vlastní a mnohem levněji.

Nikdo není milovníkem čištění toalety, a právě tato místnost je pro lidi tou nejméně oblíbenou, pokud se má uklízet. Právě na tomto místě je potřeba pravidelně uklízet, abyste se zbavili bakterií, nečistot a nepříjemných pachů. Tuto činnost však můžete provádět i s lepšími prostředky, než jsou chemické čističe a jiné přípravky, jež zakoupíte téměř v každém obchodě. Stačí, když si doma vyrobíte ekologický a šetrnější prostředek s pomocí několika ingrediencí.

Příprava domácího WC gelu

  • 500 ml vody
  • 500 ml bílého octu
  • 4 lžíce bramborového škrobu nebo kukuřičného
  • 10 až 20 kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní
  • metlička
  • hrnec
  • trychtýř
  • původní lahev od čistícího prostředku
  • odměrka

Správný postup při přípravě

K ruce si vezměte hrnec a do něj nalijte přibližně 460 ml octu a 440 ml vody. Poté přiveďte tuto směs k varu. Do misky si nalijte zbývajících 60 ml vody, přidejte kukuřičný škrob / bramborový a pořádně promíchejte. Následně tuto umíchanou směs přidejte do vroucí vody s octem a promíchejte metličkou, abyste se zbavili hrudek a vše se hezky rozpustilo.

Fotografie: Pixabay

Smíchejte ingredience podle návodu

Až budete mít dojem, že jste v hrnci vše dobře promíchali, vypněte plotnu a směs nechte vychladnout. Nyní budete potřebovat druhou misku, do které si dáte několik kapek (10 až 20) vašeho oblíbeného esenciálního oleje a k tomu přimícháte zbylých 40 ml octu. I tuto namíchanou směs opět přidejte do hrnce a znovu zamíchejte. Nyní už máte vše hotovo a bude vám stačit, když přes trychtýř přelijete čistící prostředek do nádoby na čištění toalet.

Správné použití WC přípravku

Vždy, než se pustíte do čištění toalety s tímto přípravkem, jej pořádně protřepejte. Následně tento gel naneste do toaletní mísy a záchodovou štětkou jej rozetřete na všechna místa. Takto rozetřený přípravek nechte působit 10 až 15 minut a po uplynutí tohoto času vydrhněte mísu.

Fotografie: Unsplash

Nakonec nezapomeňte spláchnout a uvidíte, že vaše toaleta bude krásně čistá i bez chemikálií. Jestliže by vám připadala vaše toaleta stále špinavá, můžete proces opakovat nebo nechte přípravek 2x déle působit, aby mohl zničit více nečistot a bakterií. Naštěstí lze tento produkt používat denně, abyste měli svěží a hezky čistý záchod.

Zdroj: Goodhousekeeping