Bezdomovkyně zachycená, jak zpívá operu v metru, dostala druhou šanci. Její hlas je jako z jiné planety

Fotografie: Depositphotos

Možná jste před dvěma lety zaznamenali příběh o bezdomovkyni, která zpívá v metru píseň z Pucciniho opery. Video tehdy obletělo svět a ženě kompletně změnilo život.

Na počátku příběhu stál policista, který hlídkoval v metru v Los Angeles. Všiml si ženy, která táhla nákupní vozík a v ruce držela několik tašek. Typický obraz bezdomovectví, by asi policistu tolik nezaujal, až na to, že tato žena si zpívala. A to tak krásně, že ji policista požádal, jestli by si její zpěv nemohl natočit. Video, ve kterém se v podzemním prostoru rozléhá operní píseň, pak shlédly miliony lidí. A neznámé ženě se život otočil vzhůru nohama doslova přes noc.

Hudební vzdělání získala v rodném Rusku

Seznamte se s Emily Zamourka, 52 letou ženou, která žila poslední tři roky na ulicích amerického LA. Tato žena původem z Ruska, dostala v dětství hudební vzdělání ve hře na housle a klavír. Hudba ji těšila po většinu jejího života. Když jí bylo 24 let, přestěhovala se do Ameriky. Prvních deset let se živila jako pečovatelka v Missouri a učila se anglicky.

Poté se přestěhovala do Vancouveru, kde se vrátila ke své milované hudbě. V místním kostele nabízela lekce hry na piano a měla pře 60 žáků. Tato práce ji velmi naplňovala. Bohužel její spokojený život přerušily zdravotní problémy, kdy strávila více než půl roku v nemocnici. Od té doby ji pronásledovala smůla. Vysoké účty za zdravotní péči a ztráta místa ji postupně dovedly až na ulici.

Poté, co přišla o housle, už nedokázala platit účty

Po přestěhování do LA si ještě několik let, díky příteli, zvládla držet byt. Aby však mohla vše splácet musela po večerech chodit hrát na ulici na housle. O tento přivýdělek však přišla, když jí jednoho večera drahé housle vytrhl cizí muž z ruky a chtěl je ukrást. Akce se mu sice nepovedla, ale housle skončily rozbité. Emily tak přišla o zdroj obživy, který potřebovala a brzy se ocitla na ulici.

Operní zpěv prý nikdy nestudovala a naučila se písně sledováním oper v televizi. Poté, co ji v metru natočil policista a nahrávku zveřejnil, zvedl se obrovský zájem o tuto neznámou ženu. Lidé vytvořili na platformě GoFundMe sbírku, ve které se vybralo téměř dva miliony korun. Také známý producent Joel Diamond nabídl Emily nahrávací smlouvu. A měl pro ni nachystané dvě písně.

Vidinu slušné kariéry a materiálního zajištění nakonec odmítla

Emily Zamourka se pak objevila několikrát na veřejnosti, kde zazpívala. Na všech nahrávkách působí velmi skromným až vyplašeným dojmem. Zdá se, že o sobě nemá příliš vysoké mínění a myslí si, že si takovou pozornost nezaslouží. Nevíme, co vedlo Emily k tomu, že se rozhodla, jak se rozhodla. Podle posledních zpráv však tato talentovaná hudebnice opět žije na ulici a veřejně se hudbě nevěnuje. Kontrakt se známým producentem prý odmítla z důvodů „tvůrčích neshod”.

Z bohaté sbírky, kterou lidé uspořádali si údajně nevybrala ani dolar. Zdá se, že tato žena velmi miluje svobodu, přestože za ni platí životem na ulici. Možná však trpí i nějakým duševním onemocněním. A možná není všem dnům konec a Emily své rozhodnutí přehodnotí a své vlastní album jednou natočí. Fanouškovskou základnu by měla do začátku dostatečně širokou.

Zdroj: The Washington Post