Boty s důrazem na design

Každé roční období sebou nese patřičné kouzlo. Na jaře vše začíná kvést a sluníčko s námi začíná koketovat. Pomalounku odkládáme své svršky a odhalujeme svou kůži. V létě nás šimrají sluneční paprsky po tváři a můžeme chodit oblékání „na lehko“. Barvy většinou volíme také veselé a různě je mezi sebou kombinujeme. S podzimem přichází barvy tlumenější a vrstev začíná přibývat. V zimním období už řádně přituhuje a volíme jednak více vrstev oblečení a hřejivé materiály. Boty jsou však něco, co je potřeba vybírat skutečně s velkou opatrností. Pokud je nám zima, můžeme si obléknout i dva svetry. Dvoje boty si nazujeme však jen velmi stěží. Proto se nevyplatí podcenit výběr zvlášť u zimní obuvi.  V dnešním článku se společně podíváme na boty podle ročního období.

Boty vhodné pro jarní dny

Na jaře se ještě střídá teplé a chladné počasí, takže se dají využít boty, které jsou vhodné i pro jiná roční období. Mezi velmi populární a oblíbené patří baleríny, které mohou být s podpatkem nebo bez podpatku. Jaro, co se barev týká, je velmi kreativní a nespoutané. Příroda je nejkrásnější malíř a proč si neobout a neobléknout žluté, růžové, fialové, bílé, kytičkové či zelené baleríny. Některé typy jsou uzavřené a teplejší pro chladnější dny a jiné jsou vhodné i pro léto. Mohou být děrované, háčkované, plátěné.

Boty vhodné pro letní pohodu

Během léta, ale i jara jsou nepostradatelným doplňkem každého dámského botníku lodičky. Od klasických lodiček na podpatku různých velikostí a šířek až po lodičkylodičky na klínku, platformě. Mohou mít otevřenou patu, špičku a barvám se rovněž žádné meze nekladou. Některé typy lodiček se hodí pouze do společnosti a jiné pro běžné nošení i k riflím. Nabídka lodiček je skutečně neomezená. Mezi další letní obuv patří všem známé žabky, plátěné tenisky a sandále. Ty se hodí pro muže i ženy. Pánská obuv je rovněž v dnešní době stejně pestrá, jako dámská.

Boty pro podzimní dny

Lodičky, žabky, sandále i baleríny pomalu začneme zazimovat a saháme po teplejší obuvi. Zde patří nejčastěji kotníkové boty a opět záleží na nás, zda dáme přednost eleganci nebo sportovnímu vzhledu. Na podzim nejčastěji vídáme kotníkové tenisky, farmářky, holínky. Barvy jsou už spíše tlumenější – podzimní, jako jsou hnědá v různých odstínech, nazrzlá, černá, béžová, zelená, bordó a další.

Boty pro mrazivou paní zimusněhule

Kozačky můžeme vidět v každém ročním období a rozdíl je pouze v materiálu. Ty pro zimní období musí být teplé a nepropustné. To však neznamená, že ztrácí něco ze své elegance. Nejčastěji jsou kozačky černé, bílé, hnědé, ale mohou být i různě barevné. Od nízkých kozaček až po ty vysoké. Pokud se budeme plahočit a brodit sněhovou nadílkou jsou vhodnější kozačky bez podpatku nebo holínky, ale i v zimě vyrážíme za zábavou a proto je vhodné mít alespoň jedny pro společenskou událost. Pokud se rádi touláte zimní přírodou, ale i městským provozem oceníte sněhule nebo válenky.