Praktické a snadné řešení pro ukládaní zablácené obuvi – vyrobte si originální podložku

Špinavá a zablácená obuv představuje problém, který už řešil doma patrně každý. Stačí po dešti vyrazit někam ven (na procházku) a domů si přineste na obuvi i kusy bláta. My vám dnes poradíme, jak si s tímto problémem elegantně poradit.

Některé rodiny řeší problém špinavé obuvi celoročně. Zvlášť bydlíte-li někde, kde se něco kope, opravuje, případně pracujete někde v prostředí, kde se obuv zašpiní. No a pokud máte doma děti, tak není potřeba se dál rozepisovat. Ty mívají boty špinavé často. Každý má doma botník, do něhož obuv ukládá. Ovšem vložit do něj špinavou obuv by nebyl dobrý nápad. Je lépe nechat nejdříve obuv uschnout, pak se bláto odstraňuje nejlépe.

Nechat však zablácené boty ležet jen tak na podlaze nevypadá jednak hezky, a pak to může ublížit i podlahové krytině, jedná-li se o dřevěnou podlahu. Navíc hrozí, že se špína roznese všude po místnosti. Pořídit si můžete podložku na obuv.

Podložky dnes koupíte již za pár korun. Mohou být kobercové, ale i plastové či dřevěné. Nicméně pokud milujete kreativní nápady a chcete se trochu odlišit, pak si takovou podložku můžete jednoduše vyrobit. Má to své výhody. Podložka, kterou vám dnes představíme vypadá skvěle a navíc se i dobře udržuje.

Podložka pro špinavou obuv

Ať už máte boty od bláta, vody či sněhu, může vám tato ručně vyrobená podložka ulehčit úklid, protože se špína nebude dál roznášet po předsíni nebo celém bytě/domě. Jak na to?

Vyrobte si nižší dřevěnou bedýnku (postup výroby ve videu) nebo použijte starý plech na pečení. Když budete chtít, můžete ho i nabarvit. Pokud se rozhodnete použít plech na pečení, přilepte ze spodní strany měkké podložky, aby se neodírala podlaha.

Přineste si z procházky kamínky (oblázky) lépe nějaké placatější a střední velikosti. Ty jednoduše umístěte do bedýnky nebo na plech a máte hotovo. Při úklidu stačí kamínky vysypat do kyblíku s vodou a umýt, osušit a vrátit zpět do vymyté bedýnky.

Obrázky: hometalk