Budete překvapeni, co vše o vás může prozradit pozice, ve které nejčastěji sedíte

Každý patrně ví, že existují různé metodiky, podle kterých lze určit, jaký kdo je typ osobnosti. Jedním z těchto poznávacích znamení je údajně i styl sezení. Někdo často sedí tak, že má kolena široce od sebe, někdo si zase hlídá, aby kolena byla spíš u sebe. No a jiný si natáhne nohy rovně před sebe apod. Zkrátka sedět se dá různě.

Stává se, že sezení přizpůsobíme situaci, protože ne vždy se hodí sedět s koleny od sebe. Tudíž nelze člověka posuzovat pouze podle konkrétní situace. Budete-li chtít o sobě nebo jiných zjistit na základě stylu sezení více, musíte si všímat, který druh sedu je nejčastější a pro danou osobu typický.

Co vše způsob sezení může prozrazovat?

  1. Sedíte-li vzpřímeně a nohy chodidla se dotýkají podlahy, znamená to, že patříte k sebejistým lidem. Když k tomu přidáte ještě i nějaký ten pohyb paží, jste jasný vůdčí typ. Jsou to lidé inteligentní a většinou introvertní.

  2. Nohy přeložené do kříže mají dva významy. Buď jste nejistí, nervózní, uzavření anebo naopak odvážní až troufalí. Jestliže máte překřížené i ruce, jde spíš o uzavřený postoj.

  3. Pokud sedíte tak, že máte kolena u sebe, ale dolní chodila spíš od sebe, tedy nohy umístěné do X – patříte mezi pohodové lidi, kteří věří, že problémy se vyřeší i bez většího úsilí. K tomuto typu sezení se váže i dětinské chování a časté změny názoru.

  4. Nožka přes nožku. Takto sedí snílci. Lidé velmi kreativní s inovativními myšlenkami. Jsou to osoby přátelské, veselé, zajímavé a výteční společníci. Velmi rádi cestují, bez cestování snad ani nemohou žít.

  5. Kolena od sebe, ale chodila na zemi u sebe. Tito lidé mají rádi pohodlí. Jsou vybíraví a nepředvídatelní, co se týče oblékání. Mohou být chaotičtí z vnímání pohledu jiných lidí, ale opravdu nejsou. Jejich jedinou slabostí je jejich špatná koncentrační síla.

  6. Nohy u sebe a nakloněny na levou nebo pravou stranu. Tito lidé nikam nespěchají, protože věří, že vše má svůj čas. Nejdříve dosáhnou patřičného vzdělání, pak budují kariéru, následně budují partnerské vztahy a zakládají rodinu. Vše jde jako po drátku a postupně za sebou. Zkrátka, vše má svůj čas. Jsou ambiciózní a někdy dost tvrdohlaví.

Obrázky: plumbs, dailymail