Terasa vznikla na nepoužívané části pozemku. Muž ji dokázal postavit svépomocí

Terasa je místem, kde můžete relaxovat, kde můžete stolovat, stejně jako se na ní můžete i bavit s přáteli při letním grilování. Pokud u svého domu terasu nemáte, nezoufejte. Stačí kousek pozemku a můžete si ji snadno vybudovat. Tak jako tento muž, který díky tomu velmi efektivně využil kus pozemku, který mu byl vzhledem k jeho poloze v podstatě k ničemu.

Stačí jednoduchý základ

Tento postup ukazuje, že terasa nemusí být složitou stavbou. Stačí jenom jednoduchý základ bez nutnosti betonování. V tomto případě byl použitý klasický dřevěný rošt, který na stavby tohoto typu může bez problémů stačit. První stavební kroky to výrazně usnadní.

Vše ze dřeva

Samotná terasa může vzniknout jednoduše pouze ze dřeva. Jak můžete vidět, to je i v tomto případě základním stavebním materiálem. To proto, že je z něho udělán jak samotný rošt, tak i podlaha, stejně jako i konstrukce. Zde není využito prken, ale jsou to pevné dřevěné trámy, které se podepíší na celkové kvalitě a odolnosti.

Bez střechy top nejde

Terasa by pochopitelně měla být také střechu. Jak proto, aby chránila před rozmary počasí, tak proto, aby mohla nabídnout i potřebný stín. I tady byl kladený důraz hlavně na jednoduchost. Podobně jako u základů, tak i zde byl uvolen klasický dřevěný rošt, který se umístil na trámy, které jsou základem celé konstrukce.

Ze dvou stran

Terasa nemá být uzavřená. Proto je vhodné jako v tomto případě ponechat otevřené dvě strany. Proč? Výrazně to usnadňuje její použití a vstup do ní, stejně jako jí to opticky propojuje se samotným pozemkem. K tomu se váže i pozitivum v tom, že vypadá větší, než je ve skutečnosti. A navíc – ušetříte materiál, jelikož dřevem postačí obložit jenom dvě stěny.

Už jenom vybavit

Jak můžete vidět, postavit terasu svépomocí, jenom ze dřeva, nemusí být složité. Tím posledním krokem už je samozřejmě jenom její vybavení. Co by nemělo chybět i ve vašem případě? Určitě myslete na osvětlení, stejně jako pohodlné místo k sezení, stůl, dále také gril, ale hodit se může třeba i lednička na osvěžující nápoje.

Fotografie: Novi

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]