Buďte na pozoru. Toto je sedm příznaků přicházející mozkové mrtvice

Cévní mozková příhoda může mít fatální následky. Tělo přitom dokáže upozornit na to, že se mozková mrtvice blíží. Je hned 7 symptomů, kterými to může dát najevo. Pokud je budete důkladně sledovat, můžete navštívit ordinaci lékaře dříve, než se stane cokoliv fatálního. Myslet na prevenci je rozhodně důležité, protože čísla z posledních let jsou alarmující. Co na svém těle sledovat a čeho si všímat?

Škytavka

Že začnete škytat po určitém jídle nebo nápoji, to se může stát. Když se u vás škytavka objevuje znenadání a velmi často během dne, může to znamenat, že se mozková mrtvice blíží. Buďte na pozoru!

Mdloby

Zatočí se vám hlava, ztrácíte rovnováhu a upadáte do mdlob? Rozhodně nejde o stav, který byste měli podceňovat. A je úplně jedno, že přišel poprvé. S vaším tělem se něco děje a je na místě vyhledat pomoc odborníků.

Bolesti

Začínají vás bolet různé části těla, a to vše se objevuje bez jakékoliv zjevné příčiny? I toto může naznačovat, že se blíží mozková mrtvice. Zajděte za svým lékařem a zjistěte, kde se bolest bere a proč. I když to cévní mozková příhoda nebude, bolest není něco, s čím se musíte potýkat.

Dýchavičnost

Začíná se vám hůře dýchat? Nikoliv po náročné fyzické aktivitě, ale i zcela běžně? Pokud ano, určitě to není v pořádku a je třeba být na pozoru. Raději oslovte odborníka, který provede důležitá vyšetření a sdělí vám, proč se u vás právě dýchavičnost objevuje.

Halucinace

Máte ve své hlavě různé představy a jste stále častěji odtrženi od reality? Takovým stavům se říká halucinace a k běžnému životu rozhodně nepatří. Pokud není důvodem nastupující mozková mrtvice, bude to zcela určitě jiný zdravotní problém, na který může přijít jenom lékař.

Záchvaty

Nikdy jste na ně netrpěli a najednou se jich během krátké doby několik objevilo? Nejenom, že vás může na životě ohrožovat samotný záchvat. Ohrozit vás může i to, co přijde po něm. Doporučujeme opatrnost. Záchvat symbolizuje, že se ve vašem těle něco mění.

Změny osobnosti

Není to jenom fyzická stránka. Zaměřte se také na tu psychickou. I ta může značit, že s vaším tělem něco není v pořádku a že se mění. Pokud vám okolí řekne, že se velmi často mění vaše osobnost, je třeba s tím něco dělat. Někdy může být důvodem běžný stres a povinnosti. Jindy však i něco horšího.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]