Čajové sáčky nevyhazujte. Poslouží jako hnojivo, lék i odpuzovač hmyzu

Čaj je jeden z nejpopulárnějších nápojů na světě. Nejjednodušší přípravu nabízejí čajové sáčky. Víte, že byste je po použití neměli vyhazovat? Dají se použít na celou řadu věcí. Dost možná vás překvapí, k čemu všemu se toto na první pohled obyčejná věc může hodit. Podívejte se s námi na možné varianty jejich použití.

Pomocník do kompostu

Máte svůj vlastní kompost? Pokud ano, přidávejte do něho čajové sáčky. Díky látkám, které obsahují, bude docházet k tomu, že se jednotlivé složky vašeho kompostu budou podstatně lépe a rychleji rozkládat. Pokud chcete proces ještě urychlit, sáček rozřízněte a obsahem kompost posypte.

Hnojivo pro květiny

Zapomeňte na chemická hnojiva, která negativně ovlivňují lidské zdraví, Použijte sáčky od čaje. Stačí je jenom zahrabat do hlíny k rostlině. Ta si z nich bude brát potřebné živiny. To se pozitivně podepíše jak na jejím vzhledu, tak i na její kráse.

Lék na kožní problémy

Objevila se vám na kůži vyrážka? Kousl vás komár nebo jiný hmyz? Či se objevilo jiné podráždění? Nemusíte zoufat, jelikož i tady pomohou čajové sáčky. Dejte je na chvíli do lednice a poté přiložte na postižené místo. Budou ho nejenom chladit, ale také zajistí zmírnění bolesti. Stejným způsobem můžete sáček využít i v případě lokálních popálenin.

Odpuzovač hmyzu

Je mnoho druhů hmyzu, kterým čaj nijak výrazně nevoní. Pokud nechcete mít na své terase nebo pergole nepříjemný hmyz, pověste na různá místa právě sáčky od čaje. Zajistíte tím, že se nepříjemný a otravný hmyz bude tomuto vašemu místu stoprocentně vyhýbat.

Odstraňovač plísní

Máte doma rostliny, na který se začínají objevovat nebezpečné plísně? Opět nemusíte používat chemii. Místo toho si uvařte heřmánkový čaj a potom použijte jeho sáček. Jeho obsah smíchejte s vodou, nechte 2 dny louhovat a poté tekutinu nalijte do rozprašovače a aplikujte na rostlinu. Uvidíte, že plísně a houby budou z rostlin velmi rychle mizet.

Podporovatel růstu trávy

Máte v plánu zasadit trávu? Než tak uděláte, tak smíchejte osivo s obsahem usušených sáčků čaje. Následně sázejte tak, jak jste zvyklí. Pokud zajistíte dostatečnou vláhu, můžete si být jisti, že váš nový trávník začne růst podstatně dříve a více, než pokud byste žádný čajový sáček nepoužívali.

Odstraňovač plevele

Klasickému trávníku umí pomoci, ale plevel umí odstranit. Na jeho eliminaci je nejlepší možností černý čaj. K tou přidejte ocet a šťávu z pomeranče. Následně tekutinu nalijte do rozprašovače a aplikujte na plevek. Opakujte několik dní a uvidíte, že všechny nežádoucí rostliny velmi rychle zmizí.

Zadržovač vlhkosti

Chcete, aby vaše rostliny zvládly suché období, kdy je nemůžete zalévat? Dejte do zeminy několik sáčků čaje a půdu důkladně zalijte. Dané sáčky velmi dobře natáhnou vlhkost, kterou budou dlouhodobě držet. I když rostlina nebude delší dobu zalévána, bude mít dostatek vláhy, kterou bude moci získat právě z vody, kterou bude nasáklý obsah sáčku. Ideální jak na záhonech, tak i v květináčích.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]