Celý život s největší pravděpodobností zavěšujete toaletní papír špatně. Okamžitě přestaňte dělat tuto školáckou chybu

Fotografie: Depositphotos

Nekonečná debata o tom, jakým způsobem zavěsit toaletní papír, má konečně výsledek. Do hledání odpovědi se museli vložit vědci a přišli s jasným závěrem, který část populace rozzlobí.

Toaletní papír je jedním z těch každodenních předmětů, které používáme, aniž bychom jim věnovali pozornost. Někteří lidé dávají role toaletního papíru do zásobníku „nahoru“, jiní „dolů“. Mnoho věcí, které děláme v každodenním životě, může ovlivnit naši pohodu. Některé činnosti, které nám připadají banální, mohou mít vliv na naše fyzické zdraví. Jak umístíte roli toaletního papíru? V tomto článku vám ukážeme správný způsob zavěšení.

Jaký je tedy správný způsob zavěšení toaletního papíru?

Přestože se někteří lidé snaží nahradit toaletní papír, aby chránili životní prostředí, většina lidí se bez tohoto hygienického výrobku neobejde. Držák toaletního papíru, který se snadno instaluje, je nyní nezbytným doplňkem toaletního papíru. Umístění toaletního papíru v držáku v některých domácnostech ale není vždy optimální. Někteří ji dávají nahoru, jiní dolů. Ale kdo má pravdu?

Fotografie: Freepik

Ti, kteří dávají přednost metodě „přes vrch“, tvrdí, že je tak snazší dosáhnout na konec toaletního papíru a minimalizuje se riziko jeho kontaminace zárodky a bakteriemi. Ti, kteří umísťují toaletní papír „pod sebe“, se však domnívají, že tento způsob je estetičtější a dodává toaletě upravený vzhled. Toto umístění navíc může zabránit domácím mazlíčkům v odtrhávání toaletního papíru.

Nahoru nebo dolů?

Podle studie provedené Coloradskou univerzitou existuje 19 kmenů bakterií, které se mohou šířit v toaletě při splachování. Například Escherichia coli je bakterie, která se někdy vyskytuje na veřejných toaletách. Bakteriemi z toalet mohou být kontaminovány také stěny, ručníky, koupelnové předložky, umyvadla, vany a koupelnová zrcadla.

Fotografie: Unsplash

V původním patentu na toaletní papír se uvádí, že nejlepší způsob zavěšení toaletního papíru je nahoře, aby se zabránilo riziku vzniku bakterií. Podle odborníků se při položení toaletního papíru na dno zvyšuje pravděpodobnost kontaktu s bakteriemi.

Hygienická pravidla pro toaletu

Abyste se chránili před bakteriemi a zachovali si zdraví, je třeba dodržovat určitá pravidla:

  • Otřete se vždy zepředu dozadu – abyste se vyhnuli infekci močových cest, zejména u žen, je nutné se utírat toaletním papírem zepředu dozadu.
  • Používání vlhkého toaletního papíru – pro správné utírání je vhodné použít nejprve suchý toaletní papír a až poté vlhký toaletní papír pro větší čistotu.
Fotografie: Pexels
  • Čištění záchodového prkénka – moč někdy stříká na záchodové prkénko, i když se snažíte být opatrní. Pro údržbu toalety nezapomínejte pravidelně čistit záchodové prkénko.
  • Čištění toaletní štětkou – doporučujeme nanést na dno záchodové mísy čisticí prostředek, vydrhnout ji záchodovou štětkou a po každé návštěvě toalety ji spláchnout a zavřít záchodové prkénko.
  • Umyjte si ruce – mytí rukou je nezbytné pro dobré zdraví a zamezení šíření bakterií. Než opustíte toaletu, nezapomeňte použít mýdlo, důkladně si vydrhnout ruce a vydezinfikovat je.

Zdroj: RD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]