Stroužek česneku hodíme přes noc do záchodu. Zbaví toaletu plísně i bakterií

Fotografie: Hanif Ibrahim90 / Creative Commons / Attribution 2.0

Česnek je nepostradatelnou součástí mnoha pokrmů. Jeho zdravotní benefity jsou dobře známé. Jeho sílu však můžete využít i při domácím úklidu.

Používá se do jídel, především kvůli jeho silné štiplavé chuti, která dodává pokrmům ten správný říz. Česnek má antiseptické a protizánětlivé účinky. Obsahuje také allicin, jenž likviduje parazity, bakterie i plísně. Dříve se hojně využíval i v lékařství. Dnes se podíváme, jak se tyto vlastnosti dají využít i při běžném úklidu. Sami jsme to vyzkoušeli v redakci na vlastní kůži.

Místo chemikálií vyzkoušejte sílu přírody

Už jste slyšeli, že česnek se dá použít i k čištění toalety? Většina z nás je v dnešní době velmi zaneprázdněná pracovními povinnostmi a péčí o rodinu. Najít si čas na úklid je další položka na seznamu, se kterou je nutné se nějak popasovat. Je potřeba udělat tolik každodenních maličkostí, aby nám nepořádek nepřerostl přes hlavu.

Místem, kterému by se měla věnovat zvláštní pozornost, je koupelna a toaleta. Tady se nachází nejvíce plísní a bakterií, jež mohou způsobit zdravotní nepříjemnosti. Udržovat toaletu v čistotě je proto velmi důležité. Většina hospodyněk nakonec skončí u silných chemikálii, které toaletu zbaví všech nežádoucích patogenů. Potíž je v tom, že tyto čisticí prostředky mohou poškozovat zdraví. Toaletu však můžete hygienicky vyčistit i bez agresivní chemie.

Připravte si česnekový odvar

Na trik, který pomůže dokonale vyčistit toaletu přírodní cestou, se můžete podívat ve videu níže. Jak tedy využít sílu česneku, a zlikvidovat tak všechny plísně a bakterie? Než půjdete spát, oloupejte jeden stroužek česneku a vhoďte ho do toalety. Nechte ho působit přes noc a následující ráno ho jednoduše spláchněte. Česnek takto používejte alespoň dvakrát do týdne.

palice česneku
Fotografie: Freepik

Další velmi účinný prostředek je česnekový čaj. Uvařte šálek vody v menším hrnci. Pokrájejte tři stroužky česneku na malé kousky a vhoďte je do vroucí vody. Poté stáhněte plamen a nechte obsah hrnce jen lehce probublávat po dobu 15 minut. Česnekový čaj můžete poté ihned nalít do toalety. Nejlepší výsledku dosáhnete, pokud necháte působit odvar v toaletě přes noc a spláchnete až ráno.

Než spláchnete, očistěte toaletní mísu štětkou. Uvidíte, jak rychle zmizí žluté skvrny, které se na keramické míse rády tvoří. Česnek velmi působí nejen ve vodě, ale jeho silice se uvolňují i do okolního vzduchu a věřte, že žádné plísni, ani bakterii se česnek líbit nebude. Pokud jste příznivcem síly přírody a chemikáliím se vyhýbáte, určitě vyzkoušejte tento jednoduchý trik, který je účinný a téměř zadarmo.

Zdroj: Newsner