Česnekovo-vajíčkovo-sýrová pomazánka na jednohubky: Rozpočtový recept do 7 minut. Úžasné na letošní Vánoce i Silvestr

jednohubky na snídani

Pokud si po ránu nestíháte připravovat snídani, a tak raději ani nesnídáte, děláte velkou chybu. Zkuste si například tento recept a uvidíte, že snídaně může být rychlá, a přitom velmi dobrá.

Někteří lidé se domnívají, že ranní příprava snídaně zabere hodně času, a proto raději nesnídají. Každý člověk by měl ale po ránu něco sníst, aby se mu později neudělalo blbě a aby tělu dodal po noci trochu energie. Tato snídaně je trochu neobvyklá, ale pokud si ji připravíte podle tohoto receptu, tak zjistíte, že tyto jednohubky jsou poté skvělou volbou i v momentě, kdy k vám dorazí návštěva a vy nebudete vědět, čím ji pohostit.

Ingredience, které je potřeba si připravit

Na jednohubky ke snídani budete potřebovat tyto suroviny:

  • 1 kus bageta
  • sůl podle chuti
  • 150 g uzený sýr
  • 1 PL majonéza
  • 3 ks slepičí vejce
  • 1 PL zakysaná smetana
  • 2 ks mrkev
  • 3 stroužky česnek

Příprava jednohubek na snídani není složitá

Pokud byste se obávali, že ráno strávíte u plotny hodně času, tak s tímto receptem to rozhodně nebude. Nejprve si totiž vezměte k ruce bagetu / rohlík a nakrájejte jej na kolečka. Poté si dejte na pánev kapku slunečnicového oleje a počkejte, až se zahřeje. Jakmile bude olej teplý, vyskládejte do pánve kolečka pečiva.

opečený rohlík

Pomazánka na jednohubky

Kolečka v pánvi osmažte z obou stran dozlatova. Zatímco se bude pečivo opékat, připravte si pomazánku, kterou nakonec na jednohubky namažete. Vezměte si struhadlo a na něm nastrouhejte uzený sýr nahrubo. Poté si připravte uvařená vejce a také je nastrouhejte nahrubo. Následně k těmto surovinám do mísy nastrouhejte ještě česnek a mrkev.

pomazánka na jednohubce

Tato pomazánka obsahuje hodně bílkovin a zároveň zeleninu, která je bohatá na vlákninu a další zdravé prvky. Je tedy velice vhodná na snídani, kdy skvěle odstartuje den a dodá energii. Do pomazánky přidejte ještě lžíci majonézy a zakysanou smetanu. Vše pořádně zamíchejte, aby se suroviny hezky spojily.

Snídani máte téměř hotovou

Zatímco jste si chystali tuto pomazánku, měli byste mít již kolečka pečiva řádně opečená dozlatova. Pokud tomu tak je, jednoduše si je přendejte na talíř a každé kolečko zvlášť namažte touto pomazánkou. Jestliže by se vám zdál snídaňový talíř příliš smutný, doplňte na něj ještě nějakou zeleninu.

hotové jednohubky s vajíčkovou pomazánkou s mrkví