Chlapec se chystal vystoupit v talentové soutěži. Nikdo nevěřil, že zvládne zazpívat tak těžkou píseň

Fotografie: Cooltey / Creative Commons / Attribution 2.0

Výběr písně do talentové soutěže je důležitý jako její samotné zazpívání. Vybrat si náročnou píseň, aniž byste ji bravurně zvládli, totiž není dobrý nápad.

Obyčejný školák, který rád zpívá. Tak sám sebe prezentoval teprve čtrnáctiletý Jack Vidgen, jenž se představil v australské verzi oblíbené talentové soutěže. Sympatický, usměvavý a trochu stydlivý blonďáček vzbuzoval u poroty sympatie. To však jen do té doby, než oznámil, kterou píseň si pro toto vystoupení vybral.

Výběrem těžké písně všechny překvapil

Výrazy ve tvářích porotců hovořili jasně: „Tak tohle nedá.“ Vybral si totiž notoricky známou píseň od Whitney Houston I Have Nothing. Této skladbě se pro její náročnost vyhýbají i profesionálové. Chlapec byl však skálopevně přesvědčen, že ji zvládne. Jeden z porotců tak k jeho výběru poznamenal: „Buď to bude skvělé, nebo příšerné, obojí mě bude bavit.“

Na to, jak se s písní popasoval, se můžete podívat ve videu níže. Jeho výkon byl jednoduše fantastický. Bylo jasné, že zde stojí mladý zpěvák, který má před sebou velkou kariéru. Takto úžasný vokální talent se tu už dlouho neobjevil. Po doznění posledních tónů písně si Jack vysloužil nejen ovace ve stoje, ale jeden z porotců dokonce vyběhnul na pódium, objal ho a dal mu velkou pusu na tvář.

Nakonec vyhrál celou soutěž

A že to nebyl jen náhodný výkon, potvrdil Jack i v dalších kolech, do kterých ho porota samozřejmě ihned poslala. Nakonec vyhrál celou soutěž a ihned podepsal i nahrávací smlouvu. Jako výhru si odnesl i peněžitou odměnu, v přepočtu 4 miliony korun. Jeho výkon viděly už desítky milionů lidí a ani v současnosti tento, dnes již mladý muž, nikam nezapadl.

Vydal dvě úspěšná alba a úspěšně se zúčastnil i dalších talentových soutěží a vystupoval v mnoha televizních pořadech. Brzký nástup zářivé kariéry se však podepsal i na něm, jak to často vidíme u dětí, které se proslavily příliš brzy. Spadl na několik let do závislosti na drogách a alkoholu. Otevřeně promluvil i o tom, jak se předávkoval a nebyl daleko od smrti. Naštěstí se však nedávno vzpamatoval, uvědomil si vážnost svých problému a začal se závislostí bojovat.

Několik měsíců už se vyhýbá alkoholu i drogám, ale přiznává, že odolat závislosti pro něj není jednoduché, a čelí tak každodenní výzvě, kdy si musí stát za svým rozhodnutím. Období závislosti se však nijak nepodepsalo na jeho hlasovém projevu, takže se stále věnuje nahrávání písní a těší se velké popularitě u svých fanoušků.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]