Chlapec se posadil ke klavíru se zavázanýma očima. O pár vteřin později všichni užasle sledovali jeho hru

Fotografie: iStock

Chlapec vystoupil v talentovém pořadu a publikum zůstalo s otevřenou pusou. Nejenže hrál brilantně na klavír, měl u toho ještě zavázané oči.

V roce 2017 vznikla v Americe televizní show „Little Big Shots”. Jedná se o talentovou soutěž, kde se představují děti se svými neuvěřitelnými dovednostmi. Předvádí své talenty v mnoha oblastech, od zpěvu a hudby až po sport. Nedávno se v anglické verzi tohoto pořadu objevil i 8 letý chlapec, jehož bezchybná hra na klavír nenechala publikum v klidu.

Vše se naučil za pouhé dva roky

Leo Bailey-Yang předvedl neuvěřitelné klavírní dovednosti které by mu mohli závidět i mnohem starší kolegové. Co je ještě méně uvěřitelné, že s hraním začal až v šesti letech. Můžeme tak sledovat, co se dá naučit za pouhé dva roky tréninku. Zatímco většina dětí po dvou letech hraní trénuje stupnice a lehčí skladby, Leo si troufá na ty nejobtížnější.

Talentovým pořadem provází oblíbená britská herečka a moderátorka Dawn French. Když se Leo posadil za klavír a začal si nasazovat pásku přes oči, moderátorka se začala smát. Nechápala jak může chlapec chtít hrát poslepu na klavír. On však vzápětí se zavázanýma očima začal hrát jednu z nejtěžších klavírních skladeb vůbec.

Fotografie: Freepik

Dvě obtížné skladby

Skladba od Nikolaje Rimského-Korsakova, „Flight of the Bumblebee”, je nesmírně obtížná. Musíte mít skutečně hbité prsty a natrénovaných tisíce hodin u klavíru, aby jste ji zvládli zahrát. Leo, se zavázanýma očima, skladbu hraje, jako by se nechumelilo. Ani jednou nezaváhá, vše zahraje naprosto čistě, jako by to byla nějaká lehká hra.

Publikum je ohromené a moderátorka neskrývá udivený výraz. Jako druhou skladbu zvolil Mozartův klavírní koncert č 11, známý jako „Turecký pochod”. Také se jedná o velmi těžkou skladbu, pokud ji chcete zahrát v předepsaném rychlém tempu. Leo nejenže ji hrál opět bravurně, ale ještě přitom odsunul stoličku a začal u klavíru tančit a dělat otočky.

Jak zvládnul při tak náročné skladbě dělat ještě tančení číslo, nikdo nechápal. Moderátorka i publikum byli uneseni. Leo byl odměněn obrovským aplausem. Nikdo nepochyboval, že se jedná o dítě obdarované obrovským talentem a všichni jsou zvědaví, čeho se od tohoto chlapce můžeme dočkat v nejbližších letech.

Sbírá ocenění po celém světě

O tom, že má Leo naprosto nevídaný talent, svědčí i to, že je nejmladším člověkem, který složil zkoušku na klavír 8. třídy na „Associated Board of the Royal Schools of Music“. Tedy na britské královské hudební škole, kde získal jedničku a ještě vyznamenání. Z první hudební soutěže se vrátil se třemi zlatými medailemi a od té doby září všude, kde své klavírní dovednosti předvádí.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]