Nadaný český houslista, Roman Červinka, vyhrává mezinárodní talentové show klasické hudby

Fotografie: Akademie klasické hudby

Rozvíjet svého nadání a využít ho pro osobní úspěch se nepodaří každému. Tento chlapec se však dokonale chopil příležitosti a své nadání předvádí na mnohých soutěžích.

Ve světě každoročně probíhají různé soutěže mladých talentů. Některé jsou žánrově rozdělené, jiné naopak míchají všechny talentované lidi společně dohromady. Tohoto mladého chlapce jménem Roman však nejvíce zajímají soutěže mladých hudebníků, které každoročně navštěvuje. Snaží se využít svůj talent k tomu, aby o něm v budoucnosti bylo slyšet a zařadil se mezi populární osobnosti.

Hudbu dělá chlapec od malička

Hudební nadání Roman bezpochyby zdědil po svých rodičích, kteří se oba věnují muzice. Romanova maminka je houslistkou v Jihočeské filharmonii a otec je koncertním mistrem v Jihočeském divadle. Inspirace k tomu, aby se i z chlapce stal muzikant, tak měl doma požehnaně. Roman se tedy již od počátků svého dětství začal věnovat stejnému hudebnímu nástroji jako jeho maminka.

Začátky měl Roman těžké

První seznamování s houslemi bylo pro Romana opravdu obtížné. Na tento hudební nástroj není jednoduché dobře hrát, což si chlapec vyzkoušel na vlastní kůži. Veškeré své neúspěchy však překonával láskou k muzice a houslím obzvlášť. V jednu chvíli mu jeho rodiče dokonce dali na výběr, zda by raději hrál fotbal, nebo se věnoval hraní na housle. Romanova odpověď byla jednoznačná – vybral si hudbu. Sám říká, že ho vždy bavilo sledovat rodiče, jak cvičí, a snažil se je napodobit.

Roman se zúčastnil různých soutěží

Čím více chlapec s rodiči trénoval, tím více zkušeností získával. To se mu postupně začalo vyplácet, jelikož si troufl na několik talentových soutěží. V těch byl většinou velmi úspěšný, což ho motivovalo k tomu, aby se tomuto nástroji stále více věnoval. V roce 2022 se s rodiči vydal na cestu po Maďarsku, kterou spojili s účastí na velice populární soutěži Virtuosos V4. Této soutěže se účastní tisíce hudebních talentů z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska.

Chlapec všechny překvapil

Roman se tedy zúčastnil zatím největší soutěže ve svém životě, ve které měl doposud asi největší konkurenci. K absolutnímu překvapení všech se chlapci podařilo celou soutěž ovládnout, a být tak lepší než tisíce dalších hudebníků. V Romanově kariéře to znamená veliký úspěch a další motivaci k tomu, jak se stát nejznámějším houslistou. To se mu začíná dařit již dnes, kdy už v regionálním rádiu poskytuje rozhovory.

Zdroj: Radio Prague International

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*