Ochlupení na zádech z mužů nečekaně udělalo milionáře. Díky řadě experimentům přišli s unikátním vynálezem

Fotografie: Depositphotos

Většinu můžu trápí ochlupení na tom nejméně přístupném místě – na zádech. Podnikavý muž ale vymyslel velmi pohodlné řešení a díky tomu zbohatl.

Američan Matt Dreifhaunt měl chlupatá záda. Nikdy si toho nějak extra nevšímal, ale jeho ženě Angelice to velmi vadilo. Jednou se rozhodl dát chlupům sbohem a objednal se na depilaci voskem. Bylo to velmi bolestivé, a tak začal přemýšlet, jak se chlupů zbavit bez bolesti a pohodlně, protože každá depilace byla opravdu mučení.

Vynález holicího strojku na záda

Po absolvování několika depilací voskem se rozhodl vymyslet holicí strojek na záda. Sestavil několik prototypů. Vynález netestoval jen sám na sobě, experimentu se zúčastnilo více mužů, povětšinou kamarádi nebo příbuzní. Nakonec bylo vynalezeno dokonalé zařízení, které se podobá škrabadlu na záda. Matt se svěřil, že nejtěžší bylo najít čepel, která by byla opravdu bezpečná, aby se muž při holení nepořezal.

Fotografie: Pexels

Peníze na vývoj a výrobu

Angelika nechtěla, aby se zbytečně zadlužili. Proto se Matt rozhodl produkt zveřejnit na crowdfundingové platformě. Doufal, že takto získá alespoň 50 000 dolarů. Netrvalo dlouho a vybral se milion. Samozřejmě byla podmínka, že tímto příspěvkem na rozvoj a výrobu uživatelé jeho skvělý vynález kupují. Celkem to bylo 20 000 lidí. Nečekal, že jeho vynález bude mít tak velký úspěch a že lidé, především muži, o něj projeví tak velký zájem.

Stali se z nich milionáři

Matt ovšem neměl zkušenosti s tak velkou produkcí, a proto se s výrobou holicího strojku obrátil na profesionály. V roce 2017 měli Matt a Angelika obrat 4,6 milionů dolarů. Zisky byl sice o něco menší, ale stále v milionech dolarů. Díky jeho chlupatým zádům se z nich stali milionáři.

Fotografie: Unsplash

Výrobek na holení zad

Mattův holicí strojek na záda je opravdu úžasný. Na světe jsou stovky, možná i tisíce mužů, kteří mají stejný problém, jako měl Matt, a tento vynález jejich problém nadobro vyřešil. Jistě to ocení i jejich ženy, které chlupatá záda svých mužů nenáviděly stejně jako oni.

Způsoby odstranění chlupů na zádech

Způsobů, jak se zbavit nechtěného ochlupení, je hned několik. Některé jsou bezbolestné, některé bolí a další mohou být v některých případech i trvalé. První, co vás napadne, je sáhnout po žiletce a chlupy oholit, druhá metoda je vytrhávání například voskem, jež podstoupil Matt, a v dnešní moderní době lze chlupy odstranit i pomocí IPL epilátoru. Nebo použít Mattův vynález, takzvaný holicí strojek na záda.

Fotografie: Pixabay

Krémy na odstranění ochlupení

Jedna z metod, jak se bezbolestně zbavit ochlupení, jsou i k tomu určené krémy, které dokážou chlupy odstranit. Krém se nanáší dle návodu na postižené místo a nechá se působit asi 6–15 minut. Po uplynutí doby působení se z kůže odstraní i s chlupy, místo se omyje a chlupy by měly na nějakou dobu zmizet.

Většině mužů chlupy na zádech nebo i na hrudníku vadí, na jejich odstranění mohou použít různé metody a vyzkoušet, co jim vyhovuje. Mattovi nevyhovovala ani jedna z dostupných metod, a právě proto vymyslel úžasný holicí strojek na záda, se kterým si zvládne oholit záda úplně sám. Už tím nemusí zatěžovat manželku, ani nechávat velké sumy za bolestivé kosmetické odstranění voskem.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]