Žena se zeptala svého domácího mazlíčka, zda chce jít na procházku. Reakce jejího pitbulla dobyla internet

Fotografie: Pexels

Inteligentní pitbull svou odpovědí změnil odpolední program. Rozhodl se, že na procházku se mu nechce, a radši si dá něco dobrého na zub.

Pitbulové mají kvůli množícím se zprávám z médií trochu pošramocenou pověst. Svůj podíl na tom má i způsob výchovy těchto psů, kteří byli zpočátku trénováni pro boj s jinými psy. Spousta lidí je tak má za agresivní plemeno, které téměř nejde vychovat. To se ale nezakládá na pravdě. Tak jako nelze strkat všechny lidi do jednoho pytle, nedá se to použít ani v případě zvířat. Ať si říká kdo chce co chce, každý živý tvor má svou osobnost a nic není černobílé.

Výchova a láskyplný domov hrají velkou roli

Pokud se štěně tohoto plemene dostane do láskyplného prostředí a jeho chovatel mu věnuje dostatek času, chová se stejně jako každé jiné důvěřivé mládě. Když nepozná agresivitu a zlobu, neprojevuje ji ani sám. Snad jediné, co má toto plemeno vrozené, je nevraživost a nedůvěra k jiným psům, nehodí se tedy do rodiny, kde už nějaký jiný pes je. To by si každý budoucí páníček měl uvědomit.

Fotografie: Pexels

Druhou stranou mince jsou majitelé, kteří si psa tohoto plemene pořídili proto, aby byl někde na pozemku a zaháněl kolemjdoucí od jeho hranice. Štěněti se pořádně nevěnují a neprojevují mu dostatek pozornosti ani lásky. Pak se z takového nešťastného štěněte stává postupem času zlý a nedůvěřivý pes, který je agresivní na kohokoli ve svém okolí i bez příčiny. Za takový neblahý vývoj ale rozhodně nenese vinu ten pes.

Veselý a chytrý čtyřnohý společník

Psík zaznamenaný na videu ale zjevně měl štěstí a patří do té první skupiny. Jeho videozáznam potvrzuje fakt, že psi jsou schopni porozumět několika desítkám lidských slov a pochopit jejich význam. Už od pohledu je tento pes veselý a miluje svou majitelku tak, že jí visí na rtech. A to není všechno. Soudě podle jeho reakce jí i rozumí a moc dobře si uvědomuje význam otázek, na které reaguje způsobem, jímž baví internetové uživatele napříč celým světem.

První, co v tomto videu zazní, je otázka, zda chce pes jít na procházku. Ten bez nejmenšího rozmýšlení vzápětí zavrtí záporně hlavou a čeká, co se bude dít dál. Následuje otázka, zda si dá něco k jídlu, s čímž okamžitě s nadšením souhlasí. Aby nedošlo k omylu, žena pak svou otázku na sušenky zopakuje a psík opět naprosto přirozeně reaguje předpokládaným způsobem. A to pak někdo tvrdí, že psi nerozumí ani slovo.

Zdroj: Teamczr

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]