Čištění pračky snadno a rychle. Překvapivě může pomoci ústní voda

S trochou představivosti se nám dvířka pračky mohou zdát jako veliká ústa. To ale není důvod, abychom do nich lili ústní vodu. Abychom vás přesvědčili o tom, že skutečně nejsme žádní blázni, sdělíme vám také důvod, proč po každém praní použít sklenici ústní vody do bubnu pračky. Jedná se o další vychytávku v domácích praktikách, která vám může usnadnit život.

Pračku používáme téměř denně

Pračka patří k nezbytným věcem v domácnosti. Je součástí našeho každodenního života a je naprosto neocenitelná, zejména, když máte malé děti. Každý, kdo si jen představí, jak praly prádlo naše babičky, se musí otřást hrůzou. Avšak stejně tak jako každý jiný pomocník v domácnosti, i pračka potřebuje čas od času vyčistit. Pokud ji totiž nebudete udržovat v čistotě, výsledkem bude nevonící prádlo.

Jak na čištění pračky?

I když ocet, jedlá soda a další pomocníci jsou účinní při spoustě různých způsobů údržby (a mohou pomoct také při čištění pračky), existuje ještě lepší řešení. Ústní voda je něco, co zná jen velice málo lidí jako pomocníka při čištění pračky. Přitom je až zázračná! Jakmile to jednou zkusíte, poznáte neuvěřitelný účinek, který ústní voda má. Odteď už se stane nejen součástí vaší každodenní ústní hygieny, ale také skvělým pomocníkem při čištění pračky. A přitom stačí koupit tu nejlevnější ústní vodu, kterou najdete.

Jakým způsobem aplikovat?

Poté, co jste doprali, vyjměte čisté oblečení a pověste ho tak, jak jste zvyklí. Do prázdného bubnu pračky nalijte sklenici ústní vody, a totéž proveďte v nádobách. Spusťte pračku při vyšší teplotě a po dokončení pracího cyklu ji důkladně vysušte. Tento postup opakujte vždy jednou za měsíc.

Svěží vůně pračky!

A proč byste to měli dělat? Výsledkem je odstranění veškerých usazenin v pračce i v nádobách a svěží vůně pračky, která přetrvá i po několika praních. Zkuste to i vy, určitě budete mile překvapeni tím, jak krásně to funguje. A bez jakékoli námahy. Jediné co musíte udělat, je koupit ústní vodu a „vyprat“ ji ve své pračce. To je vše. Kéž by bylo každé čištění tak snadné…

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]