Čištění toalety snadno a rychle. Pomůže soda, kyselina citronová i olej

Také řešíte problém s čistotou vaší toalety? Neustále ji cídíte všemožnými přípravky, ale stále to není ono? Zkuste dát na rady našich babiček a použít čistě přírodní prostředky. Po dočtení tohoto článku zapomenete na všechny problémy, které jste s nečistotami měli, neboť vám dnes představíme báječnou metodu, pomocí níž dosáhnete čistoty a svěžesti vašeho záchodu.

Velkou její výhodou je to, že nezatěžuje životní prostřední, je bezpečná a jednoduchá na přípravu. Jelikož nezahrnuje žádné drahé chemické přípravky, je také levná. Jste zvědaví, oč se jedná?

Čistý záchod je značkou domova

Čistý záchod je dobré znamení každé domácnosti. Ne ovšem vždy ho lze úplně snadno vyčistit. Vzhledem k tomu, že ho používáme každý den, mnohdy i několikrát, usazují se v něm nečistoty a bakterie. Pokud toaletu tedy pravidelně nečistíme, může se stát, že s jejím čištěním budeme mít posléze potíže. Buď si můžete koupit drahé chemické prostředky, nebo můžete vyzkoušet náš recept.

Nachystejte si následující

Pokud jste se rozhodli pro přírodní metodu, udělali jste velmi dobře. Ušetříte spoustu času, peněz a možná i nervů s čištěním, protože tato metoda má zaručené pozitivní výsledky. Stačí jen, abyste si nachystali následující věci: ½ šálku jedlé sody, ½ šálku kyseliny citronové a éterický olej. Budete také potřebovat plastovou formičku, lžící a mixér.

Čištění nemůže být snadnější

Máte-li vše připravené, můžete se dát do přípravy. Do mixéru nasypte jedlou sodu a nalijte tam kyselinu citronovou. Mixér zapněte a nechte chvíli mixovat. Po chvíli začněte po kapkách přidávat éterický olej. Vůni zvolte dle vašeho vkusu. Pokud se vám bude zdát, že je směs moc suchá, můžete přidat trochu vody.

Jakmile máte vytvořenou směs, začněte ji pomocí lžíce vkládat do plastové formičky. Formičku naplňte celou a počkejte, dokud náplň neztuhne. Až bude tuhá, opatrně ji vyjměte a vhoďte do záchodové mísy. Okamžitě začne probíhat reakce, která dokonale vyčistí váš záchod. Sami nebudete věřit, jak snadné to je.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]