Čokoládový dezert za 5 minut: Žádné pečení, jen kondenzované mléko a želatina. Prvotřídní recept mistrů cukrářů

sušenky na dort

Milovníci dezertů jistě ocení sladkost, která je hotová do 5 minut, a přitom v pohodlí domova. Tento čokoládový dort si můžete vyzkoušet udělat i vy a uvidíte, jak je dobrý.

Čas od času člověka přepadne chuť na sladké, se kterou je velmi těžké se vypořádat. Pokud ale víte, že si můžete dopřát něco sladkého a nemáte v plánu sladkému pouze odolávat, můžete si doma udělat čokoládový dort. Čokoláda je velmi dobrá na nervy a pokud si po dortu půjdete ještě zacvičit, nemusíte mít ani výčitky kvůli vaší postavě.

Lidé milují čokoládu

Čokoládu si můžete pohodlně koupit již vcelku v obchodě, kde ani není příliš drahé a můžete si ji s sebou nosit kamkoliv. Pokud vás už ale kostičková čokoláda nebaví a rádi byste si vyzkoušeli něco jiného z této suroviny, může to být třeba recept na rychlý čokoládový dort, kterým potěšíte sebe i ostatní.

Suroviny, které budete potřebovat

Na výrobu čokoládového dortu toho nebudete potřebovat mnoho. Stačí, když si připravíte tyto suroviny:

  • 500 g sušenek
  • 70 g hořké čokolády
  • 150 g vlašských ořechů
  • 150 g másla
  • 250 ml mléka
  • 60 g kakaa
  • 120 g cukru
  • 2 g vanilkového cukru

Příprava čokoládového dortu

Postup na přípravu čokoládového dortu není nijak složitý, takže si na tento recept mohou troufnout i ti, kteří v kuchyni ještě nestrávili mnoho času, ale rádi by si udělali něco dobrého. Nejprve si vezměte sušenky a poté je nalámejte na malé kousky rukama. Následně si vezměte vyloupané vlašské ořechy a vložte je do mixéru, kde je potřeba je umlít nadrobno.

loupání vlašských ořechů
Fotografie: Pixabay

Postup je opravdu jednoduchý

Nyní si k ruce vezměte hrnec a nalijte do něj mléko. Na sporáku jej začněte ohřívat a až bude mít pokojovou teplotu, přidejte vanilkový cukr a běžný cukr. Dále míchejte metličkou a dávejte pozor na to, aby se vám mléko nepřipálilo. Až bude mléko horké, přisypte do něj i kakaový prášek.

Na řadu přichází čokoláda

Protože se vám mléko začalo vařit a přidali jste do něj i kakao, přidejte také máslo a vše umíchejte dohladka. Díky máslu by se směs měla proměnit v krémovou čokoládovou hmotu, kterou byste měli nechat 10 minut na mírném ohni. Až uplyne tato doba, připravte si nadrobené sušenky.

Už máte téměř hotovo

Jakmile z mléka, kakaa, másla a dalších ingrediencí vznikne po 10 minutách krémová čokoládová hmota, sáhněte po misce se sušenkami a tuto čokoládovou hmotu na ně nalijte. Poté čokoládu se sušenkami dobře promíchejte, aby se dostala úplně na všechny sušenky a dort nebyl na některých místech suchý.

promíchání sušenek s čokoládou

Připravte si formu na dort

Na tento recept byste měli mít doma formu na dort nebo alespoň podobnou formu, ve které lze dort vytvořit. Umíchané sušenky s čokoládou je nyní potřeba přemístit do formy na dort a uhladit stěrkou. V případě, že vám zbylo trochu nadrcených vlašských ořechů, můžete jimi dort posypat.

sušenkový čokoládový dort ve formě

Dokončete čokoládový dort posledním krokem

Protože máte čokoládu se sušenkami v dortové formě, můžete je nechat vychladnout a mezitím si připravte vodní lázeň, v níž rozpustíte tabulku hořké čokolády. Až se hořká čokoláda rozpustí, potřete s ní boky a vršek dortu. Dort nakonec můžete dozdobit dle libosti. Výhodou tohoto dortu je, že jej nemusíte péct, ale pouze počkáte, až celý vychladne.

hotový sušenkový čokoládový dort

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*