Medvěd žil 17 let v maličké kleci. Natočili první kroky na svobodě, jeho reakce nedokázali popsat slovy

medvěd
Fotografie: Pixabay

Žádné divoké zvíře by nemělo žít v zajetí proto, aby sloužilo lidem jen pro vydělávání peněz. Tomuto medvědovi se naštěstí po dlouhých letech podařilo ze zajetí osvobodit.

Spoustu zvířat lidé zavírají v klecích a využívají je pro výdělky peněz. Živí tvorové se v těchto klecích většinou trápí a nemají ani dostatek pohybu, který potřebují. Po nějaké době jsou zvířata buď utrápena, nebo se nějakým zázrakem dostanou na svobodu. Podobný případ byl i tento medvěd, jemuž se po velmi dlouhé době podařilo dostat ze svého zajetí.

Od narození byl v kleci

Prakticky skoro již od svého narození žil tento medvěd v zajetí a většinou v kleci. Chvíli po příchodu na svět byl odebrán od své matky, od té doby znal už jen život v kleci. Sloužil tak jako prostá atrakce pro lidi kdesi v Japonsku. Člověk, který ho zajal, vybíral peníze na vstupném a lidé se na tohoto medvěda chodili dívat. Na tomto místě bylo zajato daleko více zvířat než jen tento medvěd.

Zvíře bylo převezeno

Jednoho dne se však tato expozice, kde byl medvěd v zajetí, uzavřela. V budoucnu nebylo v plánu žádné opětovné otevření, takže již nebylo nutné zvířata chovat uvnitř v zajetí. V prvních chvílích od uzavření expozice se spousta lidí bála, že zvířata budou zabita. Naštěstí zde zafungovala spousta ochranářských organizací a všechna zvířata byla zachráněna. Medvěd byl spolu s několika svými kamarády převezen do Velké Británie.

Medvěd byl vypuštěn na svobodu

Po jejich převezení byli někteří medvědi vypuštěni na svobodu. Jiní jedinci však zůstali u ochránců zvířat, protože žili v zajetí moc dlouho a nebyli tak již schopní vrátit se do běžného života v přírodě. Dva mladí medvědi však byli vypuštěni do chráněné oblasti ochránců zvířat, aby měli volný pohyb a konečně přestali žít v zajetí, ve kterém byli dlouhých 17 let.

Vše bylo natočeno

Vypuštění 17 let zajatého medvěda bylo také zdokumentováno. Na videu lze vidět, že v prvních chvílích si je medvěd nejistý. Stačilo však jen pár minut a medvěd si začal hrát, jako kdyby byl malé medvídě. Tato smečka medvědů tak patří mezi ty šťastnější, kterým se nakonec dopřála vhodná péče a záchrana od života v klecích. Bohužel, i v dnešní době stále existují lidé, kteří jsou schopní zvířata tímto způsobem trápit i navzdory tomu, že jim mohou ublížit, nebo dokonce způsobit smrt. Takový osud naštěstí tyto medvědy nepotkal.

Zdroj: Positivevibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]