Porotci od 68letého dědečka neočekávali žádný zázrak. Pak otevřel pusu a nestačili se divit

Starší muž zpívá do mikrofonu
Fotografie: Freepik

V talentové soutěži se objevil skrytý poklad. Starému muži však nikdo příliš velké naděje nedával. On ovšem dokázal, že věk je jen číslo.

Irská verze oblíbené talentové soutěže se má čím pyšnit. Objevil se tu talent, který by se neztratil ani ve světové konkurenci. Nikdo nechápal, že tento muž se živí řízením auta. Mnohem více by mu to totiž slušelo na velkých pódiích. Svoje štěstí přišel zkusit před porotu na popud svých vnoučat. Poslechněte si jeho úžasný hlas, který se dnes už jen tak neslyší.

Nikdo od něj nečekal zázraky

Matt Dodd, z irského Dublinu, se rozhodl předvést svůj pěvecký talent. Mnoho let pracoval jako řidič pro pečovatelský dům a rád zpíval starým lidem, když je někam vezl. To, že má dědeček pěvecký talent, si všimla i jeho čtyři vnoučata a přesvědčila ho, aby se šel předvést do soutěže Irsko má talent. Nejdřív mu to připadalo jako šílený nápad, pak si však uvědomil, že nemá co ztratit.

Na pódium přišel v černém obleku a mile si popovídal s porotou. 68letý Matt však nepůsobil jako někdo, na koho byste si vsadili. Vybral si píseň od Toma Jonese a byla to trefa do černého. Jeho hlas je totiž neuvěřitelný. Už po prvních tónech otevřeli porotci pusu a diváci začali tleskat. A to se ještě nedostal k refrénu písně. Jeho silný hlas mohl Tomu Jonesovi směle konkurovat. Mnozí dokonce později poznamenali, že je ještě lepší než on.

„Dědeček z Dublinu“ předčil všechna očekávání

Po skončení písně si vysloužil ovace ve stoje a porotci byli z jeho vystoupení nadšení. „Jaký skvělý hlas. Trefil jste každou notu. A přitom jste se ani nemusel snažit! Máte vzácný talent, takový hlas dnes už neslýcháme. Hlas těch velkých zpěváků, jako je třeba právě Tom Jones. Myslím, že jsme našli novou superstar,“ vyslechl si dojatý Matt od porotců.

Samozřejmě, že dostal od všech porotců „ano“ a postoupil do dalšího kola. Mnoho lidí však v komentářích uvedlo, že měl dostat „zlatý bzučák“, který by ho poslal rovnou do finále. Něco takového se opravdu hned tak neslyší. Lidé také nechápali, jak mohl být takový hlas před světem utajen celých 68 let. Matt sice občas zpíval po dublinských hospodách, ale všichni se shodli, že by mu slušela mnohem větší pódia.

Často vystupuje na festivalech

Matt tak mohl být se svým výkonem spokojený. V zákulisí mu fandila manželka, se kterou žije již téměř 50 let, a tři jeho vnoučata, jež dědečkovi držela palce. Mattova cesta soutěží nakonec skončila těsně před finále. I tak si však splnil svůj sen. Později přiznal, že kvůli restrukturalizaci přišel o své místo, které měl tolik rád. Účast v soutěži se tak ukázala jako prozíravé rozhodnutí. Matt se může věnovat zpěvu naplno a také to v současnosti dělá. Potkat ho můžete na nejrůznějších festivalech. Zda někdy vydá i své vlastní album, se teprve uvidí.

Zdroj: Kærlighed

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]