Dekorujeme interiér kamennými obklady

V dnešním povídání se zaměříme na relativně novou trendovou záležitost, což jsou kamenné obklady. Důvodem, proč se budeme v dnešním článku zabývat tímto dekoračním prvkem, je fakt, že se v současnosti tyto obklady objevují stále ve větší četnosti v našich interiérech. Ještě před zhruba deseti lety byl kámen v interiéru záležitosti honosnějších rodin, či firem, které si to mohli zkrátka dovolit. Pokrok dnešní doby a modernější výrobní technologie umožňují výrobu obkladů za přijatelnějších náklady a tak si vzala kreativita lidí za své.

Pokud se bavíme o kamenném obložení v rámci interiéru, pak máme na mysli zejména sádrové obklady, které jsou díky svým technologickým vlastnostem určeny pouze pro tento účel pokládky. Nejsou tedy mrazuvzdorné ani voděodolné, což je relativní nevýhoda. Co však můžeme naopak vyzvednout je jejich velmi příjemný povrch, který na rozdíl od betonu nepůsobí tak chladně a masivně. Sádrové obklady jsou znatelně lehčí, co se váhy týká, oproti konkurenčním materiálům.kámen

Pokud však chcete obložit prostor, kde předpokládáte větší pohyb lidí a kde hrozí určitý kontakt se stěnou, pak určitě doporučujeme volit betonové obklady, označované také jako umělý obkladový kámen. Ty jsou oproti interiérovým obkladům ze sádry znatelně odolnější, co se týká oděru i pevnosti. Beton je přeci jenom rozdílný materiál oproti sádře. Výhoda v tomto řešení spočívá v tom, že obklady působí více jako pravý přírodní kámen, jsou tedy více realistické.

Pokud si správně zvolíme materiál, podle kterého obklady budeme vybírat, pak už nezbývá nic jiného, než se pustit do samotného výběru textury, respektive reliéfu, jak bude kámen kamenné obkladyvlastně působit. Zde jsou opravdu nevyčerpatelné možnosti, protože imitací kamene se na současném trhu vyskytují stovky a každý obklad splňuje jiný dekorační účel. Někomu se líbí masivnější vzhled, jinému zase drobnější. Velké možnosti jsou také ve výběru barev, kde můžeme volit od černého břidličného kamene, až po jemné zlatavé kamínky.

Kamenný obklad v interiéru znatelně změní celkový vzhled domácnosti a navodí příjemnou luxusní atmosféru, která se ani za několik let neztratí. Naopak lze předpokládat, že obliba těchto obkladů bude stále narůstat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]