Dělníci našli 71 let starou peněženku. Když ji otevřeli, zjistili komu patří

Stalo se vám někdy, že jste ztratili svou peněženku, která se objevila až za několik dní? A co potom musel říkat ten, který ji ztratil na 71 let. I to je možné. Samozřejmě ve většině případů svou ztracenou peněženku nenajdete, jelikož realita je taková, že z ní někdo vyndá peníze a zbytek vyhodí. Jsou ale i situace, kdy se najde poctivý nálezce. Taková peněženka se vám může vrátit za desítky minut, nebo několik hodin, popřípadě dní. A jeden poctivý nálezce je spojený i s tímto příběhem, kdy byla peněženka ztracena před 71 roky.

Dělníci našli peněženku starou 71 let

Při stavebních pracích poblíž klubu Talent Factory Theatre došlo k tomu, že dělníci narazili na peněženku, o které se nejprve domnívali, že bude stará několik let. Stav tomu odpovídal. Samozřejmě se rozhodli podívat se dovnitř a byli v šoku. Díky jejímu provedení zde byla uchována vstupenka s datem, které odpovídalo dni, který nastal před 71 lety. Bylo tedy jasné, že právě na takto dlouho její majitel peněženku ztratil. Bylo jasné, že pokud ještě vůbec žije, tak ji určitě už nehledá, jelikož si pár dní potom musel koupit novou. Samozřejmostí bylo, že dělníky celkem zajímalo, kdo je majitelem. A tak se začali dívat do dalších přihrádek, zda nenajdou nějaký doklad totožnosti.

Na stejném místě našli i několik dalších věcí

Když pokračovali v práci, našli ještě několik dalších věcí. O jaké se jednalo? Byly to potravinové lístky z války, stejně jako se jednlo o několik fotografií, stejně jako se jednalo o skautskou kartu. Najednou bylo jasné, že daná osoba svou peněženku a další věci neztratila, ale že zde své osobní věci schovala. Tedy zakopala, aby je nikdo nenašel a ona si je mohla později vyzvednout. Jelikož vše našli dělníci, bylo celkem jasné, že už si daná osoba peněženku ani jiné věci nevyzvedla.

Našli identifikační kartu

Věci postupně prohledával a podařilo se jim najít vybledlou identifikační kartičku, která říkala, že osobou vlastnící dané věci byl někdo, kdo se jmenoval Clare McIntosh. Dále byla součástí peněženky také fotografie. A tak se rozhodli, že majitele zkusí vypátrat. Nebylo to samozřejmě nic snadného, jelikož jméno Clare McIntosh není zase až tak neobvyklé a osoba na fotografii je starší o více než 70 let. A pokud už nežije, příbuzní jenom těžko poznají, zda šlo o jejich rodiče, nebo dokonce dědečka.

Majitele se skutečně podařilo najít

Máme štěstí, že žijeme v době, kde mají média mimořádnou sílu. Obvykle stačí použít hlavní mediální kanály a sociální sítě a následně najít osobu, kterou hledáme. Nálezci peněženky a dalších osobních věcí tak mohli zjistit, že daná osoba skutečně existuje a že se skutečně jedná o jeho věci. Bylo až neuvěřitelné vidět, jakou měl muž radost, že vše našel. Také bylo neuvěřitelné vidět, když na základě svých věcí začal odkrývat minulost a dobu, ve které žil. Příběh jenom dokazuje, že i více než 71 stará věc má svého majitele a když chcete, podaří se vám ho najít.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]