10letá krasobruslařská hvězda předvedla svůj talent. Její vystoupení viděly miliony lidí

krasobruslařské boty
Fotografie: Freepik

Ruský sport má další želízko v ohni, které by v budoucnu mohlo přinést mnoho medailových umístění. Podívejte se na talent teprve 10leté slečny.

Okouzlující představení předvedla Veronika Žilina, mladý talent z Moskvy. Diváky nenechala na pochybách, že se zde rodí velká budoucí hvězda. Své bruslení i těžké prvky, které jsou na její věk obdivuhodné, předvádí s naprosto nenucenou lehkostí. Známá doprovodná píseň Hallelujah už jen podtrhuje úžasnou atmosféru a umocňuje dojem z nevšedního zážitku.

Vzhledem k věku je její výkon neuvěřitelný

Nejen milovníci krasobruslení si přijdou na své. I ti, co tento sport tolik nesledují, boudou jistě ohromeni úžasným talentem této malé desetileté holčičky. Na každoročním představení „Děti na ledě“ předvedla ohromující výkon. Na ledovou plochu nastoupila v bílých šatech a v ruce držela malé světýlko. Stejně tak v hledišti měli i diváci světýlka, sál tak budil dojem hvězdné oblohy.

Na setmělé ledové ploše se pak začíná odehrávat příběh tance, talentu i nádherné hudby, kterou zná snad každý. Veronika pomalu pokládá světýlko před sebe na led a začíná v pomalém tempu své představení. Během něj předvede několik velmi těžkých prvků, které jsou na její věk stále ještě nesmírně obtížné.

Neustále potvrzuje, že je mimořádná

Skoky, piruety, holubičky, to vše v jejím podání působí neobyčejně jednoduše a lehce. Skoro jako by se nad ledovou plochou vznášela malá víla. Za vším však stojí tisíce hodin tvrdého tréninku. Na budoucí úspěch už se intenzivně připravuje od malička a za svůj neuvěřitelný výkon byla také odměněna bouřlivým potleskem i skandováním. Není pochyb o tom, že toto je jedna z nejtalentovanějších krasobruslařek, jaké svět viděl.

krasobruslařka na ledě
Fotografie: Freepik

Veronika se narodila 15. května 2008. Od tohoto vystoupení už uplynuly téměř čtyři roky. Na ledové ploše však září dál a v současnosti, v pouhých 14 letech, je vedoucí ruského krasobruslařského týmu. Netrénuje ji nikdo jiný než krasobruslařská legenda Jevgenij Plushenko. Ten je o jejích kvalitách a ohromném talentu skálopevně přesvědčen. To, co bylo před pár lety jen pouhým snem, se stává v ženském krasobruslení realitou.

V budoucnosti ji na stupních vítězů uvidíme často

Veronika totiž na juniorském Grand Prix v Košicích dokázala naprosto čistě odskákat tři čtverné skoky během jedné jízdy. A to je, alespoň u žen, stále naprosto výjimečný výkon. Suverénně si tak vybruslila zlatou medaili. Brzy se zařadí mezi seniorky a zdá se, že pokud ji nezradí zdraví, nejspíš získá řadu dalších světových ocenění. Mnoho konkurentek totiž v současnosti na světě nemá.

Zdroj: Delbart